СБУ викрила угруповання, яке «продавало» українських моряків на судна для перевезення нелегалів
Про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ, передає Укрінформ.
За оперативними даними, схему організував громадянин України та його спільник із Турецької республіки.
«Жертвами» зловмисників здебільшого були мешканці південних областей, які мали проблеми з дозвільними документами моряка. Їм обіцяли високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном. Для підтвердження надійності «компанії» одразу після «досягнення домовленостей» морякам сплачували 3 тис. доларів авансу.
«Утім, як виявлялося потім, місцем роботи цих моряків ставали судна, які «спеціалізувалися» на переправленні нелегальних мігрантів з країн Середньої Азії до ЄС», йдеться у повідомленні.
За такі злочини у країнах Євросоюзу передбачено покарання до 20 років позбавлення волі. І частина українських моряків замість великих заробітків отримала великі терміни ув’язнення.
За даними слідства, мережа «вербувальників», які підшукували моряків, налічувала щонайменше 6 осіб.
Організатор-іноземець за одну завербовану особу сплачував своєму українському «партнеру» 7 тис. дол. Із них 3 тис. дол. – аванс моряку, а решта розподілялася між організатором-громадянином України та «вербувальниками».
На рахунку угруповання – п’ять «партій» українців за кордон. Серед них щонайменше 5 осіб ув’язнено в країнах Євросоюзу.
Оперативники спецпідрозділу СБУ в Миколаївській області зупинили двох завербованих осіб безпосередньо перед відправкою за кордон у приміщенні Миколаївського міжнародного аеропорту після проходження прикордонного контролю.
Наразі одного з організаторів та його спільника-вербувальника затримано. Їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України.
Операція із викриття злочинної схеми проводилася спільно з СУ ГУ Нацполіції за процесуального керівництва Миколаївської окружної прокуратури.
Як повідомляв Укрінформ, у липні цього року СБУ викрила і заблокувала механізм незаконного оформлення дозвільних документів моряків. Для реалізації оборудки зловмисники здійснювали несанкціоноване втручання у відповідний державний реєстр. За інформацією спецслужби, орієнтовний розмір неправомірної вигоди, яку злочинці отримували щороку сягав понад 150 млн доларів.
Фото: ssu.gov.ua