В Україні запускають цифрову базу I-DOC для розслідування воєнних злочинів

В Україні запускають цифрову базу I-DOC для розслідування воєнних злочинів

Укрінформ
У прокуратурі Автономної Республіки Крим та м. Севастополя запустили I-DOC - систему для аналізу і систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Презентація проєкту пройшла за участі тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала, генерального секретаря Норвезького Гельсінського комітету Гейра Хоннеланда і керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного.

«Система I-DOC стане п’ятим діджитал-інструментом, який прокурори використовуватимуть у своїй роботі. Ми перебуваємо на етапі масштабної цифрової трансформації. Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту в прокуратурі АРК ми впроваджуватимемо її далі», – заявила генпрокурор Ірина Венедіктова.

Читайте також: Венедіктова обговорила з представниками РЄ порушення прав людини в окупованому Криму

База даних I-DOC – інструмент для аналізу та систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях.

Програму презентовано в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні», наданої Посольством США в Україні.

«Цей проєкт сприятиме зусиллям України щодо притягнення до відповідальності осіб за серйозні порушення міжнародного права, які відбуваються на Донбасі та в Криму», – наголосила Квін.

Базу даних I-DOC було розроблено компанією «Кейс Метрікс Нетворк» за підтримки Норвезького Гельсінського комітету і Міністерства закордонних справ Норвегії. «Наша співпраця у цьому проєкті ще раз демонструє стійку підтримку Норвегії щодо незаконності окупації Криму. Ми раді, що рішення норвезьких спеціалістів можуть бути корисними у фіксації злочинів та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини», – відзначив Сведал.

Система I-DOC дозволить оптимізувати та спростити роботу слідчих й прокурорів у розслідуванні злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, а також забезпечити належну взаємодію між національними інституціями та Міжнародним кримінальним судом.

Читайте також: Венедіктова каже, що за час її роботи за корупцію покарали 30 прокурорів

Вона передбачає оцифрування матеріалів кримінальних проваджень щодо порушень норм міжнародного гуманітарного права. Та дає можливість ефективніше використовувати докази зібрані у ході розслідування кримінальних проваджень.

Впровадження системи дасть можливість оцінити масштабність порушення, контекст у якому воно вчиняється, а також їх вплив на реалізацію окупаційної політики держави-агресора.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-