Ляшко пояснив, чому перед COVID-щепленням не потрібні аналізи

Ляшко пояснив, чому перед COVID-щепленням не потрібні аналізи

Відео
Укрінформ
Жодних аналізів, чи ПЛР-тестувань перед проведенням щеплень, в тому числі, і проти COVID-19, робити не потрібно.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу 27 жовтня сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Чи потрібно здавати ПЛР-тест, чи тест на антитіла перед вакцинацією? Тест на антитіла перед щепленням не є інформативним, тож робити його не потрібно. У жодній країні світу люди не здають аналізів перед проведенням вакцинації, ані рутинної, ані від COVID-19",- сказав міністр.

Також, за його словами, немає потреби перед проведенням вакцинації вимірювати артеріальний тиск.

Читайте також: Майже третина дорослого населення вакцинована принаймні однією дозою - Ляшко

"Така практика застосування і в інших країнах, де ніхто не призначає жодних додаткових обстежень чи аналізів перед вакцинацією", - наголосив міністр.

Окремо Віктор Ляшко наголосив, що люди які перехворіли на COVID-19, також мають зробити щеплення від коронавіурсної хвороби.

Читайте також: Українські вчені прогнозують до 29 тисяч випадків COVID-19 на добу в найближчі тижні

"Навіть якщо ви перехворіли на COVID-19 щеплення робити потрібно. Хоча в людей, які одужують від COVID-19, може виробитися імунітет від коронавірусу, поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист. Навіть у випадку інфікування вакциновані переносять хворобу набагато легше, без ускладнень та практично не потребують госпіталізації", - розповів Ляшко.

За словами міністра, при пропуску терміну введення другої дози ковід-вакцини необхідно за першої нагоди звернутися у пункт щеплення, проходити курс щеплення заново не потрібно.

"У разі якщо рекомендований термін (введення другої дози ковід-вакцини - ред.) перевищено, при першій нагоді звертайтеся у пункт вакцинації, щоб отримати повний курс щеплення і гарантований захист. І це буде завершення курсу щеплення. Не потрібно робити повторний курс, тобто ще раз", - повідомив Ляшко.

Міністр нагадав, що для вакцин, які використовуються в Україні, передбачено щеплення два рази з відповідним інтервалом: вакцина Комірнаті (Pfizer) - через 21 день; вакцина Коронавак - через 14 або 28 днів; вакцина АстраЗенека - в проміжку між 4 та 12 тижнем.

Міністр наголосив, що робити щеплення раніше або пізніше визначених термінів бажано лише за крайньої необхідності.

Читайте також: У «червоній» зоні зараз вісім областей - МОЗ

Також Ляшко поінформував, що ті, хто отримав перше щеплення від коронавірусної хвороби за кордоном, можуть отримати другу дозу в Україні.

При проведенні вакцинації за кордоном необхідно отримати довідку, в якій вказано дату щеплення, назву та серію препарату, місце проведення. Довідка має бути завірена закладом охорони здоров'я чи лікарем, який проводив щеплення.

"Покажіть цю довідку своєму сімейному лікарю в Україні, щоб він вніс ці дані в електронну систему охорони здоров'я. Далі зверніться в пункт щеплення, де є необхідна вам вакцина, та отримайте вакцинацію", - роз'яснив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, до кінця року в Україні очікується 18 млн 850 тис доз ковід- вакцини за укладеними державою контрактами та в межах глобальної ініціативи COVAX.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-