У «червоних» зонах посилять перевірки COVID-сертифікатів

У «червоних» зонах посилять перевірки COVID-сертифікатів

Укрінформ
На нараді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 та дотримання карантинних заходів доручили посилити контроль перевірки COVID-сертифікатів у червоних зонах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Урядовий портал

Зазначається, що за підсумками наради було доручено Мінекономіки, Держпродспоживслужбі й Національній поліції активізувати контроль за дотриманням перевірки COVID-сертифікатів у ТРЦ та закладах громадського харчування в регіонах, що перебувають у червоних зонах епіднебезпеки.

Крім того, профільним міністерствам доручили організувати координацію закупівлі кисневих станцій. На ці потреби уряд виділив додатково 400 млн грн.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, за минулий тиждень зроблено 1 млн 740 тисяч щеплень проти COVID-19.

Читайте також: COVID-сертифікат в «Дії» можна отримати без підтвердження фото

«Уряд не запроваджував локдаун, який діяв в Україні під час попередніх спалахів захворювання. Замість закриття ТРЦ або закладів харчування, їм дозволено працювати без додаткових обмежень, за умови повної вакцинації. Це оптимальний баланс для того, щоб вповільнити розповсюдження хвороби та не зупиняти економічної активності в країні. Держава забезпечила можливість кожному безкоштовно щепитися ефективною, перевіреною вакциною», — зазначив глава уряду Денис Шмигаль.

За інформацією МОЗ, за минулий тиждень виявлено 152 тисячі нових випадків захворювання на COVID-19, з них 93,5% людей — невакциновані. При цьому стабілізувалася динаміка приросту нових випадків та кількості госпіталізацій. Так, за минулий тиждень до лікарні потрапило 34 тисячі осіб, з яких 93,2% — невакциновані.

Читайте також: В аеропорту «Київ» зупинили п'ятьох осіб із підробленими COVID-сертифікатами

«Стабілізацію показників відмітили в тих регіонах, які одні з перших зайшли в червону зону. Зокрема це Херсонська, Запорізька й Донецька області», — відзначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У МОЗ повідомили, що минулого тижня відновили діяльність два заводи з виробництва кисню, які проводили регламентні роботи. Завдяки цьому до системи киснепостачання включено додатково 140 тонн рідкого кисню. Підкреслюється, що останнім часом значно зросло споживання кисню, тож міністерство працює над залученням інших заводів, які готові його постачати.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій, минулого тижня поновлено діяльність робочої групи з метою перевірки виконання регіонами рішення уряду щодо запобігання поширенню коронавірусу. Також представники Мінрегіону, МОЗ, МВС і Держпродспоживслужби вирушили в регіони для відповідних перевірок.

Читайте також: Законопроєкт про підробку COVID-документів передбачає до восьми років тюрми - Радуцький

У Національній поліції повідомили, що за минулий тиждень з метою виявлення підроблення COVID-документів було проведено 20 обшуків, з них 3 — у медзакладах й 1 — у туристичній агенції. Задокументовано протягом тижня незаконну діяльність 3 лікарів, вилучено 170 міжнародних свідоцтв про вакцинацію й заблоковано 2 Telegram-канали. Моніторингом також виявлено незаконну діяльність понад 60 посередників і 20 медичних працівників, що представляють 13 медичних закладів, та 40 веб-ресурсів.

За інформацію Нацполіції, за минулий тиждень розпочато понад 90 кримінальних проваджень за фактом підроблення COVID-документів, 55 проваджень — за матеріалами Держприкордонслужби. Загалом розпочато 1065 кримінальних проваджень, з яких 80 щодо працівників медичних закладів і 35 — щодо працівників туристичних агенцій.

Читайте також: У поліції назвали найпоширеніші злочини, пов'язані з COVID-сертифікатами

Як повідомлялося, минулої доби, 31 жовтня, в Україні зафіксували 13 936 нових підтверджених випадків COVID-19.

Фото: МВС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-