Розповсюджувачі фейків залишають «відбитки пальців», за якими їх можна відстежити - експерт
Таку думку висловив голова центру аналізу дезінформації DebunkEU Вікторас Дауксас під час першого міжнародного форуму зі стратегічних комунікацій в Україні Kyiv Stratcom Forum 2021, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Експерт зазначив, що процес протидії дезінформації можна певним чином автоматизувати. Зокрема, він нагадав, що вже існують алгоритми, які відстежують фейкові профілі й аккаунти в соцмережах. На його думку, їх просто треба масштабувати і використовувати для більшої кількості статей та джерел інформації.
«Але спершу нам треба все ж таки домовитися про пріоритети у нашій протидії дезінформації для забезпечення продуктивної співпраці, бо є суперрозповсюджувачі дезінформації, саме існування яких уже ставить під загрозу інформаційний простір.
Їх існування спрямоване на забруднення мізків мільйонів людей, тому, можливо, саме такі суперрозповсюджувачі повинні увійти до наших пріоритетів», - сказав Дауксас.
Окрім того, він запропонував відстежувати тих, хто через Yutube чи в інших великих соцмережах розповсюджує відео з теоріями змови, та фейкові аккаунти і ботів, яких наші вороги використовують для поляризації публічного дискурсу щодо важливих питань, які наразі стоять на міжнародному порядку денному.
«Повідомлення, що читачі ВВС думають так, а глядачі CNN думають інакше - це також приклади застосування методів дезінформації, які спрямовані на те, щоб розбивати наш спільний фронт. На них також є «відбитки пальців», ми їх також можемо відстежити. Але, повторюся, саме пріоритети дозволять нам започаткувати конструктивний діалог», - резюмував голова центру аналізу дезінформації DebunkEU.
Як повідомляв Укрінформ, у столиці 7-8 грудня проходить міжнародний форум Kyiv Stratcom Forum 2021, метою якого є обмін та вдосконалення підходів до стратегічних комунікацій та формування стійкості на державному рівні в Україні та країнах-партнерах з НАТО у Східній Європі.