Данілов назвав збиття українського літака МАУ під Тегераном терактом
Про це він повідомив у коментарі "Голосу Америки", передає Укрінформ.
"Те, що відбулося 8 січня 2020 року, було терористичним актом, вчиненим проти цивільного літака", – зазначив він.
Секретар РНБО висловив розчарування тим, що Іран відмовився співпрацювати в розслідуванні трагедії та у виплаті компенсацій. Він підкреслив, що до і після ракетних ударів Ірану в фатальний день влада дозволяла іншим цивільним літакам злітати.
"У нас склалося враження, що вони чекали саме на наш літак. Ми можемо це припустити", – цитує Данілова медіа.
Секретар РНБО додав, що ті, хто нібито чекав запуску атаки, були іранськими високопосадовцями, адже жоден оператор ППО не може ухвалити таке рішення самостійно.
Як повідомлялося, 8 січня 2022 року виповнюється друга річниця, як у небі над Іраном був збитий літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ). Він виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували громадяни шести країн - Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі 176 осіб загинули, серед них – 11 українців (9 членів екіпажу і 2 пасажири).
Іранська влада тоді після кількох днів заперечень, визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
Президент Володимир Зеленський 29 грудня 2020 року присвоїв звання Героїв України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» членам екіпажу рейсу PS752.
З кінця липня у Києві тривали переговори щодо компенсацій за збиття Іраном літака PS752. Зрештою 30 грудня уряд Ірану ухвалив рішення про виплату компенсації в розмірі $150 тис. кожній родині загиблих під час аварії. Крім того, Іран передав Україні фінальний технічний звіт про катастрофу пасажирського літака МАУ під Тегераном.
Фото: АА