В Україні слід більше приділяти увагу ментальному здоров'ю, особливо серед молоді – Зеленська
Про це у ході відкритого діалогу з молоддю на тему ментального здоров'я "Турбота про ментальне здоров'я", що організовують молодіжний рух Teenergizer та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), зазначила перша леді України Олена Зеленська, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Я не є експерткою і не є спеціалісткою у сфері ментального здоров'я. Але я сьогодні тут, тому що це дійсно тема, яка мене турбує, і турбує з деяких боків. З одного боку я, як мама, як дружина, я турбуюся про свою родину, і зокрема, про своїх дітей, одна з яких є підлітком... З іншого боку, як дружина Президента, я не можу не звертати увагу на те, що, на жаль, і не тільки останнім часом, але останнім часом екстремально, зростає і кількість, і якість різних ментальних проблем у нашому суспільстві", - зазначила Зеленська.
За її словами, ментальні проблеми - це не тільки проблеми підлітків та молоді, це проблеми усіх нас.
"Але наше покоління звикло не звертати на це увагу. І я дуже щаслива, що ці питання піднімаються на такий високий рівень. Дійсно, це така складна тема, тому що якщо з фізичним здоров'ям все більш менш зрозуміло, якщо ти нормально себе почуваєш, нічого не болить - ти здоровий. З ментальним здоров'ям все набагато складніше, його не можна виміряти, помірявши температуру або здавши показники крові", - розповіла вона.
Зеленська зазначила, що ментальне здоров'я - це коли людина не відчуває психологічного тиску і їй комфортно у соціумі чи з самою собою. "Я думаю, що ви погодитеся, що майже ніхто і ніколи не може бути постійно в такому стані - в гармонії і спокої, особливо коли ти підліток, коли ти молода людина і в тебе стільки викликів. Але натомість суспільство реагує особливо на підлітків таким чином: а які в тебе можуть бути проблеми, ти ще дуже молодий. І це дійсно знецінення", - додала перша леді.
За її словами, в Україні сьогодні надостатньо порушується тема ментального здоров'я.
"І мене бентежить, що в той час, коли у світі проблеми ментального здоров'я - це одна з найголовніших тем суспільного обговорення, на жаль, наразі в нашій країні ця тема звучить не дуже голосно, можна сказати, дуже тихо...Тому про це ми маємо більше говорити, для того, щоб більше слухати одне одного, і ми тоді побачимо реальну велич цієї проблеми", - наголосила Зеленська.
За її словами, минулої осені ЮНІСЕФ вкотре провело міжнародне дослідження в 21 країні світу. Були опитані молоді люди та підлітки віком від 15 до 24 років. "І кожен п'ятий з них казав, що постійно відчуває психологічний тиск, майже ніколи немає наснаги до роботи або до звичайного життя. І це правда і про нашу країну", - додала вона.
Вона нагадала, що минулого року була затверджена Концепція розвитку охорони психічного здоров'я до 2030 року. "Це тільки перший крок, але він вже зроблений. Сьогоднішній захід - ще один крок в цьому напрямку", - сказала вона.
Відкритий діалог з молоддю на тему ментального здоров'я "Турбота про ментальне здоров'я" організовують молодіжний рух Teenergizer та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за участі першої леді Олени Зеленської.
“Діалог з молоддю” - це захід, на якому підлітки та молодь зможуть поговорити про проблеми ментального здоров’я з першою леді Оленою Зеленською, представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), державних органів влади та зірками.
У ході діалогу учасники обговорять План заходів на 2021-2023 роки в межах реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні, зокрема, розширення безкоштовного доступу молоді до психологічної підтримки та поновлення молодіжної групи при Міністерстві охорони здоров’я України.