Українські медики перед загрозою війни пропонують створити єдиний медичний простір
Про це заявили члени Поважної ради відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» на пресконференції в Укрінформі.
Пресконференція «Чому Україну не здолати? Заява Поважної Ради "Ордену Святого Пантелеймона"» / Фото: Олена Худякова, Укрінформ“Ми, як медики, завжди на боці українських громадян і готові надавати їм усю необхідну допомогу, створити єдиний медичний простір, коли жоден шанс на порятунок життя не буде втрачений, віддати свою кров та власне життя, як віддають його наші воїни”, - йдеться в заяві, яку зачитав міністр охорони здоров'я України (2007-2010), голова Поважної ради «Ордена Святого Пантелеймона» Василь Князевич.
Автори звернення також закликали медиків усього світу підтримати їхню ініціативу.
“Звертаємось до об’єднань медиків різних країн світу, різноманітних асоціацій та професійних спільнот медиків – станьмо поруч! Солідарність колег та всього світу – це не про другий фронт, це про таку атмосферу, такий клімат, таку щільність добра, де зло не приживається”, - сказав Князевич.
Як розповів професор, президент НАМН України Віталій Цимбалюк, в Академії мають великий досвід надання медичної допомоги з початку війни на Сході у 2014 році. За цей час на базі НАМН проліковано й проконсультовано 25 тисяч поранених і прооперовано 5 тисяч учасників АТО/ООС.
“Війна — це дуже травматична епідемія, коли буде дуже багато поранених. Тому Національна академія медичних наук України активно працює над тим, щоб підготувати свої заклади до надання допомоги пораненим і постраждалим”, - сказав Цимбалюк.
Як зазначила громадська і політична діячка, народна артистка України, член Поважної ради Оксана Білозір, у війні на сході країни є велика потреба в медичній техніці, і створена платформа має вирішити цю проблему.
“Ми маємо чотири військово-польових госпіталі, але в нас мало транспорту, щоб вивозити бійців з поля бою. А медики знають, що найважливіша перша година. Ми закликаємо міжнародних партнерів і світові медичні організації — надати Україні відповідну техніку”, - сказала Білозір.
Олександр Науменко, член-кореспондент НАМН, д.м.н., професор Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця зазначив, що в провідному медичному навчальному закладі так само готові до надання допомоги, про що ухвалили відповідне звернення.
“Весь професорсько-викладацький склад, студентство університету готове до надання безпосередньої медичної і моральної допомоги військовослужбовцям і всім громадянам. І ми впевнені, що переможемо, і це той час, коли не може бути жодних “але”, - наголосив Науменко.
Ініціатива створення єдиного медичного простору об`єднує не лише медиків, а й науковців, політиків, урядовців, підприємців, журналістів, релігійних діячів різних церков та віросповідань.
«Орден Святого Пантелеймона» є найвищою громадською відзнакою, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому.