Гроші з «пакунку малюка» під час війни можна використати на необхідні товари
Про це заявила міністр соціальної політики України Марина Лазебна, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу відомства.
«Ми розуміємо, що зараз родинам кошти можуть знадобитись на їжу, ліки, пальне для того, щоб переміститись в безпечне місце. І це – питання життя та здоров’я новонародженої дитини. Тому ми зняли обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка» на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення», - сказала Лазебна.
За її словами, при цьому не застосовується вимога використати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» протягом 12 місяців. Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родини, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.
«Ми також розуміємо, що родинам може бути складно відкрити новий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, щоб отримати на нього кошти компенсації. Тому ми дозволили перераховувати її на будь-який рахунок родини, який вже відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», - прокоментувала Лазебна.
Міністр поінформувала, що окрім вищезазначеного ухвалене урядом рішення допоможе родинам під час воєнного стану отримати грошову компенсацію «пакунку малюка» за спрощеним порядком, який враховує можливі непередбачувані обставини пологів та тимчасове переміщення родин.
Зокрема, рішення про призначення грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві держадміністрацій/районних військових адміністрацій, виконавчим органом міської ради.
Для її отримання один із батьків має подати заяву з копією свідоцтва про народження та довідкою з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка»
Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.
У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.
Як повідомлялося, 24 лютого президент РФ Путін оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська вбивають мирне населення, обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають в житлові будинки українців.
Глава Української держави Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію.
Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.