Цивільні можуть використовувати зброю лише проти окупантів - поліція
Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко у Фейсбуці.
“Захищати рідну Україну - святий обов’язок кожного. І тепер кожен, хто має право та навички, може боротися проти російських окупантів зі зброєю в руках. Набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”” , - сказав Клименко.
Він повідомив, що законотворці легалізували використання цивільними власної нагородної, спортивної (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливської зброї, але виключно для відсічі збройної агресії проти України.
“Застерігаю всіх від спроб використати зброю в злочинних цілях. Лише проти окупантів - для захисту держави! Також нагадую про спрощену процедуру отримання та використання зброї ветеранами та пенсіонерами органів внутрішніх справ, Нацполіції, НАБУ, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, податкової міліції, БЕБ чи Державної кримінально-виконавчої служби, учасниками бойових дій тощо”, - сказав голова Нацполіції.
За його словами, отримавши зброю, ці особи закріплюються за підрозділами поліції або тероборони та залучаються до виконання оборонних завдань і забезпечення правопорядку на вулицях населених пунктів.
Усі дані щодо отримання зброї вносяться в Інформаційний портал Національної поліції України.
Як повідомлялося, в Україні набув чинності закон про забезпечення участі цивільних осіб у захисті країни, який діятиме у період воєнного часу.
Згідно з законом, цивільні також можуть брати участь у протидії збройній агресії рф чи інших держав, використовуючи власну нагородну зброю, спортивну зброю, мисливську гладкоствольну, нарізну чи комбіновану зброю та боєприпаси до неї.
Як повідомляв Укрінформ, 9 березня Президент України Володимир Зеленський підписав низку законів, які посилюють відповідальність за злочини проти національної безпеки під час воєнного стану. Зокрема, Президент підписав Закон України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України". Законом унормовано порядок видачі та повернення вогнепальної зброї та боєприпасів цивільному населенню для захисту країни у воєнний час та передбачено, що цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України.