У школах тринадцяти областей організоване дистанційне навчання
Як передає Укрінформ, про це міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляє в Телеграмі.
«Розпочинається третій тиждень навчання в умовах воєнного стану через жорстоку агресію російської федерації проти України. За даними департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій, у 13 областях усі ЗЗСО організували освітній процес за дистанційною формою навчання», - зазначив він.
Зокрема в чотирьох областях в школах частково організований дистанційний процес або канікули. У п'яти областях - частково дистанційний процес, канікули або заняття призупинені.
У двох областях, де безпекова ситуація залишається напруженою, освітній процес призупинений. По одній області інформація відсутня через активні бойові дії в регіоні.
Шкарлет наголосив, що для дистанційного навчання здобувачі освіти та вчителі можуть використовувати національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн«.
Також можна навчатися в приватних школах, які надали безкоштовний доступ до своїх платформ.
Крім того, створений Всеукраїнський онлайн розклад, відбувається трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів на телеканалах ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та «Суспільне», а також на платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet. tv та Volia tv.
Діти, які тимчасово внутрішньо переміщені, мають можливість долучитися до навчання в школі за місцем тимчасового проживання.
Так, за тиждень кількість тимчасово внутрішньо переміщених дітей, які долучилися до навчання з інших областей, зросла і сягає майже 51 тисячу учнів.
Щодо закладів дошкільної освіти, за даними Шкарлета, у восьми областях частина садочків використовує елементи дистанційного навчання в роботі з вихованцями та батьками.
У шести областях деякі садочки поновили свою роботу у звичному форматі. У решті областей наразі освітній процес не відбувається.
Шкарлет висловив подяку кожному освітянину за наполегливу та віддану працю.
«Сьогодні ваша праця на освітньому фронті така ж важлива і необхідна, як і військовослужбовців, які боронять нашу Україну», - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти і науки разом із ЮНІСЕФ запустили дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років.