Якщо бачиш порушення прав людини: Мін'юст розповів про алгоритм дій

Якщо бачиш порушення прав людини: Мін'юст розповів про алгоритм дій

Укрінформ
Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції поінформувало про алгоритм дій у разі виявлення порушення прав людини чи протиправних дій.

Відповідні рекомендації оприлюднені на сторінці відомства у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, зазначається, що в разі фіксації порушення прав людини, якщо є можливість, варто негайно зателефонувати в поліцію на спецлінію 102.

“Назвіть правоохоронцям своє прізвище, ім’я, по батькові, дату, місяць, рік народження, місце проживання, номер мобільного телефону (щоб працівники поліції могли зв’язатися з вами) та адресу місця події. Обов’язково дочекайтеся приїзду поліцейського патруля та повідомте про все, що бачили. У разі, якщо є інші свідки, попросіть їх зачекати разом із вами прибуття правоохоронців. Якщо ж вони не можуть залишитися на місці події, запишіть їхні повні дані, місце проживання та контактні телефони”, - радять у Центральному управлінні.

Якщо не вдається зателефонувати до поліції, варто звернутися до найближчого відділку або будь-якого правоохоронця, військовика, людини в формі, навіть до звичайних чоловіків.

“У воєнний час за можливості звертайтеся по допомогу до штабів підрозділів територіальної оборони або безпосередньо до бійців тероборони, які несуть службу на блокпостах у населених пунктах, та членів місцевої самооборони”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, якщо подія відбувається у громадському місці, доцільно почати голосно та впевнено викликати поліцію, звертати увагу інших людей, знімати правопорушника на відео, закликати зробити це оточуючих.

Важливо запам’ятати зовнішність зловмисника: одяг, наявність особливих прикмет (борода, вуса, родимі плями, татуювання, шрами), анатомічні особливості (кульгавість), порушення мови тощо.

“Якщо ви не маєте належної фізичної або спеціальної підготовки, тримайте безпечну дистанцію, у жодному разі не намагайтеся зупинити правопорушника самотужки або переслідувати його – він може бути озброєний”, - наголошують у Центральному управлінні.

Також радять надати потрібну допомогу потерпілому, за необхідності – викликати швидку за номером 103.

Якщо побачили, що людину затримали російські військові, треба звертатися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на цілодобову лінію

+38 067 650 83 32 або +38 098 087 36 01. За цими номерами також потрібно телефонувати, якщо близька людина потрапила у полон.

Як повідомлялося, 24 лютого за вказівкою президента рф путіна розпочалося повномасштабне вторгнення російських військ в Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-