У Словаччині статус біженця просять лише 142 українці
Про це поінформував посол України у Словаччині Юрій Мушка в інтерв’ю «Цензор.нет», повідомляє Укрінформ.
«Українсько-словацький кордон станом на 30 березня перетнули 267 тисяч українців, а по отримання статусу біженця звернулося лише 142 людини. Решта подали заявки у так звану чужинецьку поліцію, щоб отримати право проживати на території Словаччини протягом року», - сказав Мушка.
Він розповів, що ці люди можуть розраховувати на медичну допомогу, але не в повному обсязі, а лише невідкладну, а також безкоштовно користуватися транспортом і безкоштовно їздити автобанами.
За інформацією посла, цю заявку заповнили вже 56,8 тисячі чоловік, які легально перебувають у Словаччині й наразі не збираються залишати країну. Інші вимушені переселенці або транзитом їдуть далі, у Чехію чи країни Західної Європи, або ще не зареєструвалися.
«Тому сказати, скільки громадян України зараз у Словаччині, важко. Думаю, 70-80 тисяч є. Можливості країни далеко не безмежні… Більше, ніж 100-150 тисяч, Словаччина не зможе прийняти. От Чехія каже, 200 тисяч і край», - зауважив посол.
За словами Мушки, ситуація наразі контрольована, черг на кордоні вже немає. Він зазначив, що у перші дні війни пікове навантаження становило 10-11 тисяч осіб на добу, а зараз - 2,5 тисячі.
«Зазвичай приїжджає поїзд, там може бути 300-400 чоловік, яких за годину-півтори оформляють. А станом на сьогоднішній ранок загалом нікого не було», - констатував дипломат.
Коментуючи настрої вимушених переселенців, Мушка зазначив, що наші співвітчизники після перемоги здебільшого хочуть повернутися в Україну, а дехто вже повертається, бо ситуація трохи стабілізувалася.
«Ви ж бачите, що Збройні Сили тримають і оборону, і йдуть у контрнаступ. Тобто перспективи у росіян жодної. І люди повертаються. Звичайно, не масово. Але я б не сказав, що люди налаштовані залишатися тут назавжди», - зазначив посол.
Як повідомлялося, за даними ООН, від початку повномасштабної війни РФ проти України, державу залишили понад 4,2 мільйона людей. Більшість із них перебуває в сусідніх країнах ЄС. З них понад 2,5 мільйона перебувають у Польщі. Багато біженців також залишаються у Словаччині, Угорщині та Румунії. На початок квітня в Німеччині, за даними поліції, перебуває 306 836 українців.