Сервіси для пошуку зниклих під час війни людей
Як передає Укрінформ, про це Мінцифри повідомляє у Телеграмі.
Від початку масштабного російського вторгнення українці змушені ховатися у бомбосховищах, евакуюватися до більш безпечних регіонів, а декого примусово вивозять військові рф. Тому у міністерстві зібрали перелік онлайн-сервісів, які допоможуть шукати зниклих родичів та близьких.
Зокрема у Мінцифри пропонують Telegram-канал “Пошук зниклих” — один із найбільших ресурсів для пошуку дітей і дорослих. Тут легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст.
Також є Телеграм-канал “Пошук Україна 2022” - для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, яка надійде волонтерам і бійцям територіальної оборони.
Є бот “Знайди рідних”, створений за ініціативи "Міжнародної асоціації кібербезпеки" та інших громадських організацій.
“Розшук за даними Національного інформаційного бюро" надає інформацію про зниклих військових і цивільних — як загиблих, так і полонених або депортованих з України.
Також існують чатботи для пошуку людей в окремих регіонах.
Зокрема це “Надія-бот" для пошуку зниклих людей у Харкові.
Для пошуку зниклих у передмісті Києва та у Київській області створили окремий бот. Вперше така практика була успішно запроваджена в Гостомельській громаді і вже дає позитивні результати.
“Віримо, що українці, які втратили зв'язок зі своїми рідними, їх відшукають”, - зазначили у Мінцифри.
Як повідомляв Укрінформ, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про 15 тисяч зниклих безвісти в Україні.
5 квітня Денісова повідомила, що російські ЗМІ "рапортують" про вивезення з України 615 тисяч людей.