Петиція проти найму Овсяннікової у західних ЗМІ набрала понад п’ять тисяч підписів
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Change.org.
Після того, як ексредакторка пропагандистського російського "Першого каналу" Овсяннікова поїхала з рф, її взяло на роботу німецьке видання Die Welt.
«Ми рішуче засуджуємо це рішення та закликаємо скасувати це призначення з таких причин: …як до, так і після початку російської військової агресії проти України в 2014 році, Овсяннікова брала активну участь у кампанії ненависті до України та українців. Наприклад, вона була причетна до виготовлення сумнозвісної фейкової новини про «російського хлопчика, розіп’ятого у Слов’янську українськими націоналістами»», - йдеться у петиції.
Як зазначає автор петиції Іван Козаченко, Овсяннікова визнає свою активну участь у щоденній російській пропаганді, яка розпалювала ненависть до українців і, зрештою, проклала шлях до повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.
«Однак цей фон не змусив її покинути роботу у ЗМІ. Навпаки, зараз вона активно прагне вплинути на ЗМІ на Заході, хоча очевидно, що вона не має ні продемократичної активності, ні збалансованої журналістики. Смішно, справді образливо, очікувати від неї будь-якого виваженого внеску щодо росії і, особливо, України», - наголошується у петиції.
Поблажливе ставлення до Овсянникової з боку путінського режиму, що різко контрастує з поводженням щодо інших, справжніх антивоєнних активістів у росії, є серйозною підставою вважати, що її дії і тоді, і зараз є частиною добре спланованої кампанії Кремля щодо вибілення себе та впливу на громадську думку на Заході, вважає автор петиції.
«Враховуючи все вищесказане, ми закликаємо скасувати призначення Овсяннікової в Die Welt і не дати іншим кремлівським пропагандистам голос чи роботу в західних ЗМІ», - наголошується у петиції.
Як повідомляв Укрінформ, Марину Овсяннікову звільнили з російського "Першого каналу" після того, як у прямому ефірі програми "Час" вона розгорнула антивоєнний плакат і вигукнула антивоєнні гасла. Останкінський райсуд Москви оштрафував її на 30 тисяч рублів. Також її визнали винною в організації неузгодженої публічної акції.
Овсяннікова виїхала за межі росії, у квітні вона стала позаштатною кореспонденткою «Die Welt» і телеканалу «Welt», які належать до медіаконцерну «Axel Springer SE».
Коли німецька Weimer Media Group визначила лауреатами цьогорічної «Премії ЗМІ за свободу» Президента України Володимир Зеленського, колишню кандидатку в президенти Білорусі Світлану Тихановську та Овсяннікову, Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення закликала відмовитися від вручення премії Овсянніковій. Нацрада наголосила, що "вважає неприйнятним зрівнювати внесок у просування демократії та миру у Європі Президента України та російської пропагандистки, яка упродовж багатьох років працювала на одному з найбільших російських пропагандистських каналів".
5 червня вранці Овсяннікова написала в соцмережах, що приїхала у Київ. Раніше вона повідомляла про те, що відвідала Одесу. Ця інформація викликала в соцмережах неабиякий резонанс.
Фото: delfi.ee