Наша сила - в ягодах
Сила українців - у нашій землі, яка в усі пори року дає нам саме ті речовини, які роблять нас особливо міцними, витривалими, непереможними, більш стійкими до хвороб.
Взимку - це наші рідні ягоди - калина, шипшина та барабарис.
Після морозів ці ягоди накопичують в собі найбільшу концентрацію антиоксидантів, біологічно активних речовин, які зменшують запальні процеси, пов'язані з менш активним зимовим способом життя, хронічним стресом, зменшують руйнівні наслідки шкідливої їжі, мають антиракову дію, сприяють відновленню всіх клітин, позитивно впливають на роботу імунної та нервової систем.
КАЛИНА
Наш символ незламності. Не просто так. Дуже багата природнім, легкозасвоюваним вітаміном С, при стресах різного роду допомагає організму адаптуватися і не "зламатися".
Джерело кверцитину, цинку, селену, та деяких амінокислот, які впливають на синтез гормонів, зокрема, гормонів щитовидної залози та наднирників, зменшують пошкодження кори наднирників, яке виникає при тривалому стресі. Нормалізує роботу серця, має протинабрякову та противірусну дію.
За рахунок дубильних речовин, гіркот, органічних кислот - покращує травлення та засвоєння їжі.
Багата пектинами та фітогстеринами. Пектини - це природній "детокс", поглинають все шкідливе та токсичне. Фітостерини запобігають утворенню атеросклеротичних "бляшок" та налипання їх на судини.
ШИПШИНА
Це майже український аналог зеленого китайського чаю, але навіть кращий.
В ній, як і в чаї, багато різних катехінів (одного з найцінніших компонентів чаю). А ще в ній багато вітаміну С, який підтримує синтез дуже важливого білка -- колагену (а це здорові судини, зменшений ризик їхніх розривів).
Настій із шипшини нормалізує рівень холестрину, покращує утворення та виділення жовчі, засвоєння жиророзчинних вітамінів, активує відновлення ушкоджених клітин, стимулює опірність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища.
БАРБАРИС
Як і попередні ягоди, також багатий вітаміном С пектинами, антоціанами та каротиноїдами (тому і всі вони мають червоний колір).
Містить речовину берберин, яка сповільнює розвиток атеросклерозу та утворення атеросклеротичних бляшок, живить кишечні бактерії, які виробляють протизапальні та протиракові речовини.
Саме протиракова активність берберину добре вивчена (впливає на багато видів раку: меланома, лейкемія, гліобластома, рак кишечника, печінки та інші). позитивно впливає на засвоєння глюкози, тому має антидіабетичну дію.
Для одержання користі достатньо жменю плодів помити, потовкти і залити гарячою водою (у приблизній пропорції 1:5), дати настоятися до охолодження води. Процідити і вживати декілька разів в день по пів склянки-склянці.
В такому разі Ви одержуватимете вітамін С протягом дня і це дуже важливо, бо вітамін С людським організмом не синтезується і не накопичується, а в період зими, стресів, підвищеного ризику застуд, вітаміну С потрібно більше, ніж в звичайному стані.
Особливо корисно випити пів склянки настою після їжі, наприклад, в якій багато простих вуглеводів та жиру (випічка, солодощі, смажена їжа з борошняними виробами). Тому що така їжа спричинює утворення великої кількості вільних радикалів (такий стан називається постпрандіальним оксидативним стресом), які ушкоджують всі клітини організму, погіршуючи роботу. А антиоксиданти ягідних настоїв блокують вільні радикали.
--------
Швидше за все, ви зможете знайти лише калину.
Склянка калинового чаю взимку - це суцільна користь.
Завжди знайдуться ті, хто скажуть: "калину не можна тим, в кого низький тиск", чи у кого подагра, артрит, тромбофлебіт, камені, виразка в шлунку тощо.
Можна. З огляду на вміст корисних речовин. Не робити концентровані настої тим, у кого виразка шлунку, бо в ягодах багато органічних кислот.
Вживайте дари рідної землі!
Вживаєте?:)
P.S. Ось тут колись я писала багато про калину (з науковими посиланнями):
https://www.facebook.com/10000030.../posts/3922342877785844/?
https://www.facebook.com/1279558688816852/posts/2938367989602572/?
* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
реклама