Для документування злочинів рф реалізують пілотний проєкт «Правосуддя, дружнє до дитини»
Про це повідомила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генпрокурора Юлія Усенко під час онлайн-конференції "Захист прав дітей під час війни та в післявоєнний період в Україні", - передає Укрінформ.
“Ми маємо можливість найближчим часом реалізувати пілотний проєкт ”Правосуддя, дружнє до дитини”, де хочемо спробувати, як адаптивно в умовах війни зробити таким чином, щоб усі документування воєнних злочинів стосовно дітей в Україні були безболісними для них”, - сказала вона.
За словами Усенко, реалізація цього пілотного проєкту дозволить усім службам, дотичним до документування злочинів, навчитися коректно працювати з дітьми, які постраждали від війни.
“Ми маємо зробити так, щоб дитина не травмувалася під час нашої роботи, бо ми зобов’язані документувати злочини стосовно дітей, і разом з тим не повинні забувати про вжиття всіх можливих заходів, які допоможуть дітям у майбутньому жити без травми, яку вони зазнали в дитинстві”, - додала посадовиця.
Як повідомлялося, під час онлайн-конференції "Захист прав дітей під час війни та в післявоєнний період в Україні" заступник генпрокурора Вікторія Літвінова повідомила, що у 2022 році понад 8 тис. 600 дітей фігурують у кримінальних справах як потерпілі від злочинів. Водночас більшість дітей постраждали саме через воєнні злочини.