Доступ до публічної інформації: у МКІП кажуть, що досвід України буде корисним для інших країн РЄ
Про це заявив заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко на презентації Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки, повідомляє кореспондент Укрінформу,
Урядовець зазначив, що Україна працювала в дуже тісному партнерстві над реалізацією попереднього Плану дій Ради Європи, і висловив сподівання на таку ж співпрацю у втіленні нового чотирирічного Плану дій.
"З надзвичайно важливих пріоритетів для країни в новому Плані дій є великий акцент на розвиток Суспільного мовника. На моє особисте переконання, особливо протягом останніх 13 місяців Суспільний мовник надзвичайно посилився, зміцнився і по-справжньому став важливою частиною української демократії", - сказав Шевченко.
Він додав, що не менш важливою є передбачена в новому Плані дій підтримка посилення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, яка є національним регулятором.
"З ухваленням нового євроінтеграційного закону про медіа його значення ще більше зростає", - зазначив заступник міністра.
За його словами, у питанні доступу до публічної інформації, який теж є пріоритетом, за всіма міжнародними дослідженнями Україна є одним з лідерів у цій сфері і посідає серед країн Ради Європи найвищі позиції.
"Я переконаний, що у форматі співпраці Україні є також чим ділитися з іншими країнами як у контексті самого закону, так і практики його виконання. Україна в цій темі має що продемонструвати", - акцентував Шевченко.
Він подякував Раді Європи за співпрацю і висловив переконання, що реалізація нового Плану дій для України буде корисною та ефективною.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві сьогодні презентували План дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки "Стійкість, відновлення та відбудова" із загальним бюджетом орієнтовно 50 млн євро.