В Україні стартувала програма цифрової діагностики раку
Про це йдеться в релізі, переданому Укрінформу.
"Програма передбачає впровадження унікальної для України медичної технології цифрового сканування, зберігання та обробки гістологічних препаратів, створення інфраструктури, цифрових сховищ та національної бібліотеки знімків для підвищення кваліфікації лікарів-патологів, а також встановлення понад 100 цифрових сканерів в медзакладах та лабораторіях по всій Україні", - повідомляється в релізі.
Ціллю програми є впровадження плану "національної цифрової патології", що є стандартом для країн Європи, Ізраїлю, Великої Британії та Америки. Зазначається, що програма вдвічі прискорить виявлення злоякісних утворень та постановку точного діагнозу. Перший цифровий сканер вже прямує до України, його передадуть в одну з київських гістологічних лабораторій.
"За рахунок оцифрування пацієнти зможуть проконсультуватися з іншими фахівцями з будь-якої точки світу, просто передавши посилання на файл. Крім того, сканер дає можливість використовувати бази даних цифрових знімків у науково-дослідницькій роботі для діагностики і правильного лікування нетипових захворювань. Оцифрування препарату також допоможе патологам використовувати нейромережі або штучний інтелект", - зазначив один з ініціаторів програми, лікар Тигран Амалян.
Зазначається, що бюджет “Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку” складає понад 7 500 000 грн.
Як повідомляв Укрінформ, Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" отримала експертний компʼютерний томограф Siemens.