Більшість українських біженців та переселенців планують повернутися додому - ООН
Такі дані опитування щодо намірів та перспектив українських біженців та ВПО оприлюднила представниця Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг на презентації звіту в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
"Абсолютна більшість як внутрішньо переміщених осіб, так і біженців за кордоном планують або сподіваються повернутися до своїх домівок в Україні, які вони були змушені покинути", - сказала Ліндхольм Біллінг.
Згідно з даними дослідження, 76 відсотків біженців, опитаних УВКБ ООН у країнах ЄС і Молдові, і 82 відсотки внутрішньо переміщених українців планують або сподіваються повернутися назавжди.
Ліндхольм Біллінг зазначила, що основним чинником, який перешкоджає поверненню українців, є питання безпеки - на це вказали 90% біженців за кордоном і 95% внутрішньо переміщених осіб. Серед інших чинників вони назвали наявність домівок, доступ до комунальних послуг, наявність роботи та доступ до освіти для дітей.
Представниця Агентства ООН у справах біженців зазначила, що автори опитування ставили за мету почути людей, які були змушені покинути свої домівки, про їхні плани, страхи і наміри щодо повернення.
"Ми використовуємо ці показники для мобілізації підтримки України, для відновлення програм відбудови, адже люди все ще мають надію повернутися. Ми в Агентстві ООН у справах біженців докладаємо зусиль для підтримки програм відновлення житла, розширення доступу до робочих місць в Україні, щоб відновити економічне зростання", - зазначила вона.
Ліндхольм Біллінг поінформувала, що велика частина українців, які перебувають за кордоном, і близько 50% ВПО принаймні один раз поверталися додому. У цьому контексті вона зазначила, що Агенство також сприяє тому, щоб країни, в яких перебувають українці, були більш гнучкими у цих питаннях, адже це допомагає зберігати сімейні зв'язки і контакти з громадою, що робить повернення у майбутньому простішим.
Як повідомлялося, УВКБ ООН підтримало ремонт понад 13 000 будинків в Україні та надало правову допомогу понад 240 000 осіб.