Майже 60% українців мають надію на краще майбутнє держави
Про це свідчать результати опитування «Війна, мир, перемога, майбутнє», оприлюднені на сайті громадянської мережі "Опора", передає Укрінформ.
“Думаючи про майбутнє держави, українці переважно відчувають надію (59%), тривогу (42%) та оптимізм (33%). За час повномасштабної війни оптимізм та надія на краще майбутнє країни досягли одного з найвищих показників з часів Революції гідності", - ідеться в аналітичному звіті.
Водночас зазначається, що викликає занепокоєння зростання негативних емоцій щодо майбутнього держав протягом червня 2023 р., оскільки це пов’язано "з готовністю респондентів погодитися на швидке завершення війни за будь-яку ціну". Аналітики зазначають, що на зростання показників негативних емоцій міг вплинути підрив греблі Каховської ГЕС, який стався під час проведення опитування.
Основними загрозами у найближчому майбутньому як на рівні окремих домогосподарств, так і на рівні держави респонденти вважають загибель людей унаслідок бойових дій, зростання цін на необхідні товари та втрату джерел доходу.
Проте більш як половина опитаних (53%) готові терпіти наслідки війни зараз заради перемоги у майбутньому. Якнайшвидшого завершення війни за будь-яких умов бажає 30% українців, проте дійсно готові піти на якісь поступки заради швидкого закінчення війни лише 8% респондентів.
"Опитування показало, що частина громадян хоче швидкого завершення війни через страх великих втрат, уявлення про те, що РФ володіє більшими ресурсами за Україну та сумніви у тривалості підтримки з боку Заходу", - зауважують дослідники.
Водночас, за їхніми даними, абсолютна більшість українців (56%) вірить, що підтримка України з боку Заходу буде тривалою. При цьому більш як половина з них не готові зупинити збройну боротьбу, якщо така військова чи економічна підтримка припиниться.
Опитування проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 5–15 червня 2023 р. методом face-to-face. Загалом опитано 2001 респондент віком від 18 років у 22 областях та місті Києві (у Запорізькій, Харківській та Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються Україною й де не ведуться бойові дії).
Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,3%.