В Європі перебувають більше 4,1 мільйона українських біженців
Про це повідомила директорка Агентства ЄС з питань притулку (EUAA) Ніна Грегорі виданням німецької медійної групи Funke, до яких належить видання WAZ, передає Укрінформ.
Кількість біженців від російсько-загарбницької війни продовжує збільшуватися. За словами Грегорі, на кінець жовтня в ЄС було зареєстровано 4,16 мільйона українців, які користуються там тимчасовим захистом, що на 320 тисяч більше, ніж у січні 2023 року.
Станом на кінець жовтня Німеччина була провідною приймаючою країною, у ФРН перебувало близько 1,17 млн українських біженців, Польща була на другому місці з 957 тис. українців. Продовження ЄС схеми тимчасового захисту для українських біженців ще на один рік до березня 2025 року «є сильним сигналом того, що ЄС залишається відданим захисту тих, хто тікає від жорстокого та незаконного вторгнення», сказала Грегорі.
Вона нагадала, що українцям не потрібно подавати заяву на отримання притулку для отримання статусу захисту, а в Німеччині, наприклад, вони відразу інтегруються в систему громадянських пільг, і, на відміну від інших біженців, їм також дозволяється негайно працювати та мати доступ до роботи служби зайнятості.
Загалом, за даними EUAA, загальна кількість заявок на надання притулку в ЄС у 2023 році перевищить 1 мільйон. Лише в жовтні її агентство зареєструвало близько 123 тисяч заявок, що стало найвищим місячним числом за 7 років.
«Світ навколо нас стає все більше нестабільним. Тому потреба в захисті біженців не зменшиться у 2024 році та пізніше, а в деяких випадках навіть зросте», - прогнозує чиновниця. Таким чином, вважає вона, 2024 рік буде «роком викликів», і реформа ЄС у цій галузі не принесе швидкого полегшення ситуації.
Станом на кінець жовтня в ЄС було зареєстровано близько 937 тисяч заявок, що на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Німеччина залишається основною метою шукачів притулку в ЄС: у жовтні на ФРН припадало 27 відсотків усіх прохань про надання притулку, що більше, ніж разом Франція та Італія, які посідають друге та третє місця. На ці три країни та Іспанію останнім часом припадало дві третини всіх заяв про надання притулку.
Найбільшими країнами походження є Сирія, Афганістан, Колумбія, Венесуела та Туреччина.
Цього року дещо зріс рівень визнання шукачів притулку: у жовтні 49 відсотків отримали статус біженця або додатковий захист при тому, що ще недавно лише кожен другий заявник отримав статус захисту від ЄС.
Водночас ЄС налаштований запроваджувати жорсткі заходи проти тих, хто намагається зловживати захистом біженців, у тому числі контрабандистів.
EUAA має штаб-квартиру на Мальті.
Фото: CTK Photo