В Україні діють тисячі іноземних волонтерів - експерт
Про це зазначив Українському Радіо юридичний радник Центру прав людини ZMINA Даниїл Попков.
«Іноземні волонтери, можливо, до кінця не розуміють усіх ризиків. Але у них є можливість адаптуватися тут. І наближені до фронту зони, і Київ чи Харків не є безпечними територіями. Важливо зазначити, що ці люди приїжджають власним коштом, вони не мають в Україні ніяких гарантій чи пільг, а лише витрачають свої гроші, нічого не заробляючи. Щодо країн, то це люди з усього світу ― від Сполучених Штатів до Японії. Усі, хто хоче допомогти, може це зробити, географія дуже широка. Найбільша кількість, звісно, це країни Євросоюзу, США, Канада», - сказав він.
Разом з тим Попков зауважив, що спеціальні заходи безпеки діють лише у зоні бойових дій.
«У зоні бойових дій є своя система заходів безпеки та блокпостів, де перевіряють – хто і куди їде. Якщо це іноземець, який немає ніяких документів, котрі б свідчили про мету його перебування, то скоріш за все він туди не заїде. Тому якщо волонтер співпрацює з організацією, яка має вже історію роботи на прифронтовій лінії, то рівень довіри до нього буде вищий і перебування простішим, адже військова адміністрація знає цю волонтерську організацію», - пояснив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, до населених пунктів Херсонщини, які постійно обстрілює ворог, більше не пускатимуть представників іноземних консульських установ чи представництв міжнародних організацій без погодження з обласною військовою адміністрацією та військовим командуванням.
1 лютого глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що внаслідок російського обстрілу у Бериславі на Херсонщині загинули двоє волонтерів ― громадян Франції.