Фейки ворога треба швидко розбивати фактами - журналіст
Таку думку висловив журналіст Сергій Пейчев у черговому випуску проєкту «Про війну».
«Найперший метод боротьби з дезінформацією – це говорити правду трохи швидше, ніж ворог закидає свою брехню. Бо будь-яку їхню «дезу» можна швидко розбити фактами, тому що вона виглядає смішною», - вважає Пейчев.
Тим часом, на думку журналіста, зволікання із відповіддю на дезінформацію породжує чутки й домисли, які потім складно спростувати - як у випадку зі збитим російським військово-транспортним літаком, де нібито були українські полонені.
«Наприклад, збили літак, і всі (гадають – ред.) – ми чи не ми (українська сторона – ред.). Ми мовчимо якийсь час, і люди починають вигадувати, будувати свої версії, з’являється мільйон ідіотських версій, які фактами вже важко перебити. Тут головне – швидка реакція і правда», - наголосив Пейчев.
Водночас журналіст застеріг від дезінформації, яку продукують деякі вітчизняні експерти - часто керуючись не фактами й реальністю, а власними домислами і міркуваннями - і порадив, як цьому протистояти.
«Подивіться, що експерт говорив рік-два-три тому і чи щось збігається (з реальністю – ред.) чи він молов якусь дурню. Боротися (з дезінформацією – ред.) треба, піднімаючи рівень інтелекту населення та медіаграмотністю. Відкрийте Вікіпедію і подивіться, де ця людина була раніше, що робила й говорила. Про них є багато інформації, і це не так важко зробити. Ви ж коли споживаєте продукти, дивитесь термін їхньої придатності – ось так само й у випадку соцмереж», - зазначив Пейчев.
Учасники спільного проєкту Укрінформу та Центру протидії дезінформації при РНБО «Про війну» говорять про фронт, фейки, мобілізацію та найважливіші проблеми на війні.
Ведучі – керівник Центру протидії дезінформації РНБО лейтенант Андрій Коваленко та офіцер управління 12-ї бригади «Азов» НГУ Дмитро «Дипломат». Вони запрошують до студії військових ЗСУ та експертів, громадських активістів, медійних персон.