Укрінформ у березні: інтерв’ю Сирського - у лідерах щодо цитованості у зарубіжних ЗМІ та зростання кількості підписників на UkriformTV
У березні Укрінформ усебічно висвітлював візит Президента України Володимира Зеленського до Туреччини. Кореспонденти агенції, зокрема, й власкор в Анкарі, створили низку новин та фотоматеріалів.
Журналісти Укрінформу усебічно висвітлювали міжнародні події. Зокрема, за участі урядових делегацій. Українсько-польські відносини залишаються серед “гарячих” тем медіа. Про міжурядові консультації за участі українських та польських топпосадовців на чолі з Прем’єр-міністрами Денисом Шмигалем і Дональдом Туском у Варшаві наприкінці березня - в ексклюзивному репортажі на сайті Укрінформу.
Міжурядові переговори наблизили до розв’язання аграрної проблеми та підтвердили єдність у протидії агресору. Журналісти зазначають, що є всі підстави назвати перемовини результативними, а їхні позитивні результати яких мають стати відчутними у найближчому майбутньому.
У березні Олександр Сирський дав Укрінформу своє перше інтерв’ю від часу призначення на посаду Головнокомандувача ЗСУ. Публікацію цитували вітчизняні та провідні зарубіжні інформагенції та ЗМІ. Інтерв’ю отримало надвисокі показники щодо охоплення та понад 400 посилань, зокрема у провідних зарубіжних інформаційних ресурсах. У матеріалі Головнокомандувач ЗСУ розповів про те, чи є у Збройних сил ресурси та можливості, щоб зупинити таке просування ворога, про імовірні зміни на полі бою та мобілізацію в Україні.
Фото: МОУ
Про те, які чинники впливають на ситуацію на фронті - в аналітичному матеріалі генерал-лейтенанта, заступника Міністра оборони України Івана Гаврилюка.
Традиційно значною увагою користуються теми щодо виробництва зброї та ураження російських військових об’єктів. У березні популярністю користувалися новини та відеоматеріали про ураження українськими морськими дронами “Magura V5” найновішого російського корабля - «Сергія Котова». Це чергова визначна морська перемога України. Протягом 2024 року це вже третій уражений корабель російського флоту (після ракетного крейсеру “Івановєц” та десантного корабля “Цезарь Куніков”). Кореспонденти Укрінформу постійно бувають на передовій. У ще одному репортажі про “конструкторське бюро” поблизу поля бою та як ЗСУ опановують виробництво багаторазових дронів.
Один з резонансних березневих матеріалів - з табору для військовополонених росіян, у якому побували журналісти Укрінформу. Чи здатні вони до розкаяння, читайте у спеціальному репортажі.
До 210-річчя Тараса Шевченка Укрінформ опублікував низку інформаційних та освітніх матеріалів. Серед них - про унікальну властивість Тараса досі бути сучасним, відповідати на всі виклики своїми поезіями та як Кобзар воює разом з Україною.
Та про два села на Черкащині, які ділять славу “колиски” великого поета. Чим живе батьківщина Кобзаря на третій рік повномасштабної війни, як тут вчаться школярі і скільки дорослих пішли захищати рідні хати і вишневі садки.
Однією з тем, які цікавили наших читачів - перший «Оскар» для України, які отримали автори документального фільму “20 днів у Маріуполі”. Як оцінюють в Україні найвищу світову кінонагороду та про скандал зі скороченою версією церемонії - у статтях Укрінформу.
Укрінформ продовжував висвітлювати тему екоциду через війну в Україні. Про те, як впливають воєнні дії та окупація на природу йшлося на Всеукраїнській науково-практичній конференції “Природа в окупації – 10 років російської військової агресії проти довкілля”. Детальніше у статті на сайті агенції.
У березні на сайті Укрінформу опубліковано низку матеріалів про те, як живуть мешканці прифронтових міст та містечок. “Тут не буває повністю тихих днів, постійно щось “гепає” та вибухає. Світло, так само як і вода, можуть зникнути в будь-який момент. Тому постійно треба мати запаси і тримати зарядженими телефони. Мешканці вже навчились розрізняти “виходи” та “прильоти”, знають по звуку, що саме летить і як далеко…” Як живуть мешканці Оріхова - міста, яке щоденно бомбардують росіяни у репортажі регіональної кореспондентки.
У репортажі про Гуляйполе, що на Запоріжжі, – про тих, хто залишився вдома у найважчий час. До повномасштабного вторгнення тут жило понад 13 тис людей, тепер – десь тисяча. Вже два роки вони обходяться без світла, води, газу.
Чи є життя під щоденними обстрілами, чому не хочуть евакуйовуватися та у які ігри грають діти за 20 км від окупованих росією територій у репортажі про село Приморське.
Як навчаються харківські діти та з якими викликами зіткнулися педагоги – дізнавалися кореспонденти Укрінформу. На п'яти станціях Харківського метрополітену облаштували 19 класів. Навчання в метрополітені – вимушений досвід для Харкова, але, схоже, успішний. У міській раді зазначають, що упродовж шести місяців запит на офлайн у підземці лише зростає.
Фактчекери Укрінформу продовжили спростовувати фейки російської пропаганди. Серед них - про “про дівчат-підлітків у ЗСУ”, про “план Пентагону з евакуації Зеленського до Львова”. А також опубліковано низку фактчекінгового контенту про теракт у “Крокусі”. Зокрема, про фото паспортів українців, нібито причетних до теракту в РФ, у чому кривавий фокус путінського «Крокуса», як Москва спекулює на темі теракту в «Крокусі» проти України та інші.
Серед гарячих тем у звітний період - “вибори в росії”. Це - захід, до якого починали готуватися ще влітку минулого року, має багато фактажу, безліч символічних деталей і важливих узагальнень. Укрінформ опублікував низку контенту про те, як вони відбувалися, а також фактчеки. Зокрема, про те, як учасники російського молодіжного форуму з Африки стали “міжнародними експертами”. Укрінформ також зібрав думки експертів, чи буде ставлення Заходу до путіна, як до самозванця і чи зміняться дипломатичні стосунки цивілізованих країн із рф. Аналітики констатують тотальні фальсифікації епохи становлення нового тоталітаризму у росії.
Протягом березня головна редакція Укрінформу — “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” продовжила працювати над оперативним інформуванням української та закордонної аудиторії про поточний стан подій в рамках російсько-української війни та створенням умов для системної протидії російській дезінформації в рамках стратегічних комунікацій. Щодня Центр інформує іноземні ЗМІ та журналістів про військову агресію рф проти Зокрема, з метою викриття методів російської дезінформації та пропаганди, інформування іноземних та вітчизняних ЗМІ та журналістів здійснюється щотижнева електронна розсилка аналітичних та візуальних матеріалів Центру у кількості 22 документи за березень. Було опубліковано 20 дайджестів, в яких здійснюється моніторинг російської пропаганди та дезінформації, сім аналітичних матеріалів, п’ять англомовних матеріалів.
У березні 2024 року на україномовній версії сайту “Укрінформу” було опубліковано 7 680 новин, 183 публікації, 27 інтерв’ю та 87 матеріалів у рубриці “Експертиза”.
ТОП-5 матеріалів з найкращими показниками щодо переглядів:
-
Росія готує новий наступ — Зеленський - 123 981
-
Клименко доручив підготувати зведені загони МВС для направлення в регіони -107 506
-
Нісенітниця й ознака відчаю: МЗС Польщі прокоментувало слова Медведєва про Україну -79 633
-
Заходу це не сподобається. Що задумали Росія, Індія та Іран (Олексій Кущ — рубрика Експертиза) -73 930
-
Качинський анонсував масову акцію у Варшаві проти «зеленого курсу» й імпорту з України — 70 706
Щодо цитованості у березні. ТОП-5 матеріалів по найбільшому охопленню аудиторії:
BBC Україна
Головком Сирський дав перше інтерв'ю. Що він розповів про фронт, Залужного і мобілізацію
BBC Україна
"Російське кіно". Як показ фільму "Тіні забутих предків" спричинив скандал у Парижі
The Daily Mail
Kyiv's top general says Ukraine needs fewer troops than expected
The Daily Mail
Ukrainian air carrier SkyUp builds up Europe business to survive war
The Guardian
Ukraine war briefing: Russian forces fending off attacks by pro-Kyiv fighters
За результатами аналізу з використанням YouScan, загальна кількість посилань за лютий 2024 - 64 825 (січень - 63 223).
У березні кореспонденти Укрінформу продукували значну кількість ексклюзивного контенту - інтерв’ю, коментарі та відеопродукти.
Серед знакових ексклюзивних інтерв’ю:
- Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України: Україні треба переходити до переробки, а не експорту сировини. Про підсумки Всеукраїнського економічного форуму “Зроблено в Україні”, діалог влади та бізнесу, підтримку вітчизняних виробників.
-
Герман Галущенко, міністр енергетики України: Ренесанс атомної енергетики може закінчитись на Запорізькій АЕС. Про те, чи є дієвими резолюції МАГАТЕ щодо термінового виведення несанкціонованого персоналу та військових із ЗАЕС, чи є в агентства важелі для їх виконання і що вони значать для України та російського агресора.
-
Сергій Кислиця, Постійний представник України при ООН: Кремль виписав гвалтівникам індульгенцію на насильство, але покарання буде невідворотним. Про роль Організації Об’єднаних Націй у протидії сексуальному насильству як зброї війни, яку російські агресори масово застосовують проти українського населення, щоб його упокорити та як на неї реагують на міжнародному рівні, зокрема в ООН.
- Ольга Діброва, Посол України у Фінляндії: Фінляндія чітко розуміє ціну свободи та критичну важливість перемоги України. Про ставлення фінів до власної безпеки після вступу до НАТО, їх реакцію на загрози з боку Росії, патріотичне виховання у Фінляндії та чому фіни стежать за виразом її обличчя під час публічних виступів.
- Олексій Чернишов, голова правління НАК «Нафтогаз України»: Україна вперше пройшла опалювальний сезон із газом власного видобутку. Про вітчизняний видобуток блакитного палива, збільшення обсягів газу європейських трейдерів в українських сховищах та перетворення НАК «Нафтогаз України» зі збиткового у прибуткове підприємство. Відеоверсія інтерв’ю
Фото: ExPro
-
Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго»: Експорт української електроенергії збільшується. Про відновлення енергосистеми після масованих ракетних ударів, співпрацю із західними партнерами, профіцит і дефіцит у системі. Відеоверсія інтерв’ю
-
Микита Потураєв, голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики: Заборона афілійованих з РПЦ організацій – це спільна справа і законодавця, і громадян. Про один з найрезонансніших проєктів законів та найочікуваніших суспільством та реальні перспективи його ухвалення.
Загальна відвідуваність україномовного та іншомовних версій сайту у березні:
-
користувачів - понад 5,66 млн (лютий - 5,35 млн);
-
переглядів - понад 15,7 млн (лютий - близько 14,7 млн);
-
кількість взаємодій із сайтом - понад 39,6 млн (лютий - 38 млн).
На Єдиній подієвій стрічці випущено 7 538 новин. Кореспонденти редакції оперативної інформації випустили 1 980 новину, економічної редакції — 494 новини, регіональної кореспондентської мережі - 1 910 новин. Закордонна редакція випустила 1 160 інформацій, 4 інтерв’ю, 43 аналітичні публікації, 38 відеоматеріалів та 489 фотографій.
Фотографи Укрінформу виконали 386 фоторепортажів. Загалом опубліковано 6 921 фотографію.
Загальні показники щодо охоплення за березень у соціальних мережах “Укрінформу” - Facebook, Х, Telegram, Instagram та Threads - понад 39,3 млн. Це - 1,27 млн щодоби.
Кількість підписників на YouTube-канал “UkriformTV” станом на 1 квітня 2024 - 869 тисяч (приріст за місяць - близько 10,8 тисяч). Переглядів відео на YouTube-каналі за березень – 9,3 млн. Це - 320 тисяч на добу.
ТОП-3 відеоматеріалів Укрінформу за переглядами:
-
Із бойовою медикинею з Німеччини Діаною Вагнер прощаються у Києві – 881 тис
-
Із загиблим литовським воїном Тадасом Тумасом прощаються у Києві – 581 тис
-
Ось така вирва у Святошинському районі після обстрілу 21 березня – 555 тис
У березні агенція розпочала соціально-просвітницьку акцію "Бачиш цей шеврон - подякуй військовому". У соціальних мережах, де представлено Укрінформ, публікуються пояснювальні картинки з шевронами певного роду Збройних сил України, а також із закликом подякувати військовим.
Укрінформ неодноразово долучався до акцій збору коштів для допомоги військовим, що захищають нас на передовій. Загалом, укрінформівці зібрали понад 400 тис грн. На ці кошти було закуплено 5 дронів Mavic-3 для 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.
Шановні читачі, ми удосконалили безоплатну розсилку ексклюзивних матеріалів "Укрінформу" по п'ятницях.
За цим посиланням тепер дізнайтесь швидко про інформаційні ТОП-тренди країни.