Держава недостатньо робить для звільнення полонених захисників «Азовсталі» - родичі

Держава недостатньо робить для звільнення полонених захисників «Азовсталі» - родичі

Фото
Укрінформ
Держава не докладає достатньо зусиль для звільнення військовополонених захисників “Азовсталі”.

Про це заявили родичі “азовців” на брифінгу в Укрінформі на тему: "Почесний полон" довжиною у два роки: як врятувати бійців бригади "Азов" з російського полону?".

Дружини поранених військовополонених з “Азовсталі” нарікають, що нічого не знають про зусилля держави щодо звільнення їхніх чоловіків, але вважають їх недостатніми.

“Родичі військовополонених не знають, що робить держава, тому що весь цей процес є закритим від родин. Ми знаємо лише те, що їх не віддає РФ. Але нас така відповідь уже не влаштовує. Представники держави казали, що наші рідні виходять в евакуацію, їх чекає подальший обмін, є країни-гаранти щодо збереження їхнього життя з подальшим обміном. Отже, держава не дотримала свого слова щодо усіх військовополонених з "Азовсталі"”, - вважає Ганна Лобова, представниця ГО "Спільнота Оленівки", дружина двічі пораненого захисника Маріуполя.

Також родичі полонених захисників Маріуполя та його головного символу “Азовсталі” вважають, що за два роки державні органи просто забули про них.

Читайте також: Українська громада в Анкарі зустрілася із захисниками Маріуполя

“Бійці полку “Азов” і всі захисники Маріуполя, які виходили за наказом вищого військового керівництва України, і досі утримуються в полоні. Влада говорила, що це не просто евакуація чи полон, а спеціальна операція для порятунку життів, і доки останній боєць не повернеться на підконтрольну Україні територію – доти триватиме ця операція. Минуло 2 роки і про захисників Маріуполя практично ніхто з державних органів уже не говорить”, - заявила Марія Алєксєєвич, представниця ГО "Спільнота Оленівки", дружина двічі пораненого захисника Маріуполя.

Тим часом представники громадського сектору назвали приблизну кількість утримуваних в російському полоні українських військовослужбовців і, зокрема, захисників Маріуполя.

Читайте також: Колишній військовополонений з «Азову» звернувся до президента Ердогана

“Приблизно 10 тисяч українських військовослужбовців перебувають у російському полоні. Скільки потрапило в полон у Маріуполі – важко сказати, оскільки РФ не підтверджує кожного, кого вона утримує в полоні. Але за приблизними оцінками, від 3 до 5 тисяч військовослужбовців із гарнізону Маріуполя потрапили в полон протягом березня-травня 2022 року. Щодо “азовців”, то в полоні їх опинилося точно понад 1 тисячу і більше”, - розповіла представниця Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко.

Як повідомлялося, під час повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року тоді ще полк “Азов” став осередком оборони Маріуполя й утримував комбінат "Азовсталь". У лютому 2023 року підрозділ було реорганізовано у 12-ту бригаду спеціального призначення “Азов”. 5 травня Дванадцята бригада спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України відзначила 10 років створення.

Читайте також: У Стокгольмі пройшла акція на підтримку українських військовополонених

Україна 8 лютого провела 51-й обмін військовополоненими, визволивши з російського полону 100 людей, більшість із них - захисники Маріуполя та "Азовсталі".

Загалом, за даними Президента Володимира Зеленського, з полону Росії повернули вже 3135 українських громадян.

Представники влади запевняють, що докладають максимум зусиль для звільнення українських полонених, працюючи над обміном «усіх на всіх». Часто посередниками у переговорах про обмін є треті країни, зокрема, Туреччина, Польща, Об'єднані Арабські Емірати.

Однак Росію, як вказували в ГУР, не цікавить доля полонених. Торік РФ надовго заморозила процес, відмовляючись обмінювати полонених.

Читайте також: В Україні випустили серіал про коректну комунікацію з людьми із бойовим досвідом

Також у Координаційному штабі констатували, що Україна неодноразово заявляла про готовність повернути додому російських військовополонених: закликала провести обмін "усіх на всіх", пропонувала репатріацію тяжко поранених військовополонених та повернення полонених багатодітних батьків, проте Росія ігнорувала всі ці ініціативи. Водночас переговори про обмін полоненими тривають.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-