Посол України у Берліні вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Макеєв сказав бургомістру Берліна та держсекретарю МЗС, що «війна сьогодні в Україні, а те, що вчиняють росіяни, - це ті самі звірства, які ми, українці, відчували під час Другої світової війни».
Макеєв підтвердив своє рішення не відвідувати радянські меморіали в цей день і наголосив, що світ пам’ятає, що зробили Сталін і Гітлер, щоб війна розпочалась у 1939 році.
Поліція Берліна і цьогоріч заборонила російську та радянську символіку. Керівництво поліції відвідало посольство Україн, запевнивши, що жодних обмежень для українців не буде, а також запропонувавши українській громаді, яка збиратиметься, фактичну підтримку.
Українські дипломати, за словами Макеєва, підказали німецьким партнерам про «співи та фрази» на кшталт «Можемо повторити», які використовують росіяни. «Все це не може мати місця в місті свободи, яким є Берлін», - підкреслив посол.
У розмові з кореспондентом Укрінформу він сказав, що ведуться переговори з українською громадою та мерією Берліна стосовно того, в який спосіб вшановувати пам’ять і внесок українців у перемогу над нацизмом. Він зауважив, що в Берліні є багато місць, де утримувалися примусові робітники з України. Українсько-німецька комісія істориків також продовжує започатковану дискусію про німецьку відповідальність перед Україною під час Другої світової війни. До цієї роботи посольство буде долучати і німецькі політичні кола.
«Я абсолютно впевнений, що ми зможемо знайти той спосіб вшанування наших героїв і жертв війни, який буде належним», - підкреслив посол.
Увечері він має намір узяти участь в акції з вшанування пам’яті на місці колишньої фабрики, де використовувалася примусова праця українців.