У німецькому місті Оснабрюк евакуюють 14 тисяч людей для знешкодження бомб часів війни
Через операцію зі знешкодження бомб у центрі німецького міста Оснабрюк евакуюють 14 тисяч людей.
15 листопада 2024
Через операцію зі знешкодження бомб у центрі німецького міста Оснабрюк евакуюють 14 тисяч людей.
09 листопада 2024
9 листопада 1989 року більшість людей у Європі щиро вірили, що континенту більше не загрожують війни
28 жовтня 2024
В Україні 28 жовтня відзначається День визволення від фашистських загарбників.
13 жовтня 2024
Влада німецького міста Кельн підірвала американську бомбу вагою у 500 кілограмів часів Другої світової війни, знешкодивши лише один з двох її підривачів.
09 жовтня 2024
У Дубенському районі Рівненської області піротехніки знешкодили 11 авіаційних бомб часів Другої світової війни, виявлених поблизу лісового масиву.
02 жовтня 2024
В аеропорту японського міста Міядзакі здетонувала бомба часів Другої світової війни, внаслідок чого було скасовано понад 80 авіарейсів.
29 вересня 2024
У Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відкрили виставку «Хтось був сусідом», приурочену до роковин масових розстрілів євреїв в урочищі.
Президент Володимир Зеленський вважає трагедію Бабиного Яру страшним символом того, що найжахливіші злочини відбуваються, коли світ обирає не помічати, мовчати, бути байдужим та недостатньо рішучим, аби дати злу гідну відсіч.
У неділю, 29 вересня, в Україні вшановують пам’ять жертв трагедії у Бабиному Яру – це один із найжахливіших символів Голокосту.
20 вересня 2024
Тема геноциду ромів в період Другої світової війни є недостатньо дослідженою як в Україні, так і в світі.
17 вересня 2024
Радянська агресія 17 вересня 1939 року проти Польщі є таким же злочином, який сьогодні вчиняє Росія в Україні, а злочини у Катині схожі до нещодавніх злочинів у Бучі.
11 вересня 2024
У Сербії та Угорщині низький рівень води у річці Дунай через посуху відкрив уламки військових кораблів часів Другої світової війни.
04 вересня 2024
Путін використовує слабкості лідерів, держав, міжнародних організацій
01 вересня 2024
Президент Польщі Анджей Дуда у день початку Другої світової наголосив на важливості відшкодування агресором завданих війною збитків, згадавши у цьому контексті й Україну.
Керівництво Польщі вранці 1 вересня взяло участь у заходах з нагоди 85-річчя початку Другої світової війни – нападу гітлерівської Німеччини на Польщу.
24 серпня 2024
У Литві в музеї IX форту Каунаса відкрилася виставка «Бахмут - обличчя геноциду 1942/2022», організована Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр».
18 серпня 2024
Поліція Північної Ірландії евакуювала мешканців близько 450 будинків після того, як в одному із житлових масивів було виявлено предмет, схожий на нерозірвану бомбу часів Другої світової війни.
02 серпня 2024
У Міжнародний день голокосту ромів у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" відбувся пам’ятний захід до 80-х роковин трагедії.
22 червня 2024
В Україні 22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.
21 червня 2024
Військові моряки знищили морську міну часів Другої світової війни, виявлену поблизу узбережжя на півдні України.
16 червня 2024
Водолазна рятувальна команда в Естонії знайшла уламки цивільного літака часів Другої світової війни, який збили радянські бомбардувальники.
07 червня 2024
Президент України Володимир Зеленський виступив у Національній асамблеї (парламенті) Франції.
Державний секретар США Ентоні Блінкен підкреслив, що між подіями Другої світової війни в 1944 році, коли союзники висадилися на березі Нормандії, а також тим, що відбувається зараз в Україні, існує потужна паралель.
09 травня 2024
Президент Чехії Петр Павел вважає парадоксом те, що Росія, яка боролась з фашизмом у часи Другої світової війни, наразі сама є агресором, тоді як Німеччина захищає мир.
Посольство в Греції разом з Грецько-українською палатою та українською громадою взяли участь в урочистій церемонії покладання квітів на Військовому цвинтарі в Алімосі в Афінах з нагоди вшанування жертв Другої світової війни та російської загарбницької війни проти України.
У Берліні акція пам’яті понад 10 мільйонів українців, які віддали життя, визволяючи Європу від нацизму, відбулася на місці колишньої фабрики, де під час Другої світової використовувалася примусова праця українських жінок.
08 травня 2024
У День пам’яті та примирення посол України в Нідерландах Олександр Карасевич разом з мером міста Лейсден Герольфом Бауместером вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні у меморіальному комплексі Рустхоф.
У середу президент Франції Еммануель Макрон очолив церемонію відзначення 79-ї річниці перемоги союзників над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні. У Парижі він пройшов Єлисейськими полями до Тріумфальної арки, вшанувавши також пам'ять генерала де Голля.
Німецькі історики донедавна переважно згадували лише Росію як жертву і переможця над нацизмом, а українці згадувалися ними часто у контексті колабораціонізму з нацистським режимом.
Світовий конгрес українців (СКУ) 8 травня, у річницю завершення Другої світової війни в Європі, разом з міжнародною спільнотою вшановує пам’ять мільйонів жертв і з подякою згадує усіх, хто віддав свої життя у боротьбі з нацистами.
реклама