Дев'ять команд українських розробників презентували винаходи для саперів
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Головний запит до розробників – створити роботизовані косарки, які зможуть ефективно скошувати рослинність і при цьому мають бути недорогі у виробництві, щоб у разі підриву такі машини можна було швидко замінити. На полі зі скошеною травою нижчий рівень небезпеки для сапера<...>. А це, своєю чергою, суттєво прискорює процес розмінування», – зазначив начальник управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин.
Девʼять команд презентували різні продукти для скошування рослинності - від мультиплатформ до роботизованих тракторів. Ціновий діапазон таких виробів – від 5,5 тис. дол. до 19,5 тис. дол. за одиницю. Окремі розробники можуть виготовляти від 30 до 100 косарок на місяць.
Учасники хакатону отримали оцінки та зауваження з боку журі, до складу якого входили, зокрема, військові, які безпосередньо займаються розмінуванням. Після доопрацювання прототипи випробують в польових умовах. І вже за підсумками випробувань та проходження сертифікації машини можуть бути закуплені для потреб саперів як державних структур, так і приватних операторів протимінної діяльності.
Як повідомлялось, в Україні запрацювала програма компенсації аграріям за розмінування земель. Участь у програмі можуть узяти аграрії, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності (ОПМД) у період із 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року.
Фото: Юлія Свириденко/Фейсбук