Гуманітарне розмінування: усю інформацію тепер можна дізнатися на єдиному порталі

Гуманітарне розмінування: усю інформацію тепер можна дізнатися на єдиному порталі

Укрінформ
Міністерство економіки запустило інформаційний портал, на якому буде акумулюватися вся інформація про гуманітарне розмінування.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що ресурс має на меті стати єдиним вікном для фермерів, які планують розмінувати землі, операторів протимінної діяльності, донорів та залучених до розмінування державних органів.

«Дотепер ми не мали єдиного місця, де можна знайти інформацію, яка потрібна операторам протимінної діяльності, фермерам, постраждалим чи донорам. Сільгоспвиробникам буде простіше шукати зміни до Порядку про використання коштів на програму компенсацій. Постраждалі від вибуху зможуть дізнатися не тільки про види допомоги та хто її може надати, але й найближчим часом ми запустимо спільно із партнерами окремий портал для них. Потенційні партнери можуть в один клік залишити заявку, щоб долучитися до Секторальної робочої групи», – заявив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Читайте також: Чилі долучиться до гуманітарного розмінування України

На сайті можна знайти останні новини у сфері протимінної діяльності, анонси подій та нормативно-правові акти, які регулюють сферу. Також буде доступна окрема аналітична панель з актуальними даними щодо кількості очищених земель, інфраструктури, кількості операторів та машин для розмінування. Англомовна версія сайту запрацює впродовж місяця.

Вебресурс створений у партнерстві Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства економіки України та програми «Е-урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарією та виконується Фондом Східна Європа.

Як повідомлялось, територія України, яка через повномасштабну російську агресію потенційно забруднена вибухонебезпечними предметами, на початок березня 2024 року становила 156 тис. кв. км, тобто близько 25% від усієї площі держави. Фахівцям із розмінування вдалося зменшити її на 18 тис. кв. км.

Фото: Юлія Свириденко/Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-