Спецслужби РФ вербують українських підлітків для диверсій - кіберполіція
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна поліція України.
"Поліцейські разом з колегами з інших правоохоронних органів встановлюють виконавців і замовників таких злочинів. Так, у червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб з вербування підлітків для вчинення диверсій. Юнаків віком від 13 до 18 років, яких Росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення", - ідеться у повідомленні.
Зокрема у Миколаївській області працівники поліції затримали двох підлітків віком 16 та 17 років, які, спокусившись на легкий заробіток в інтернеті, облили легкозаймистою рідиною і підпалили дві автівки військовослужбовців у Одеській області.
Замовник цих підпалів перебуває за кордоном. За рішенням суду хлопцям обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Ще одним прикладом є затримання чотирьох жителів Дніпропетровської області віком від 17 до 21 року, які підпалили військовий мікроавтобус у Дніпрі. Вони також діяли за завданням спецслужб РФ, спокусившись на грошову винагороду.
У Нацполіції рекомендують батькам інформувати підлітків про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів.Також батькам слід стежити за онлайн-активністю і колом інтернет-знайомств дітей та контролювати дотримання комендантської години.
Підлітків вкотре застерігають бути обачними з незнайомцями в інтернеті та не ділітися з ними особистою інформацією.
Також підліткам варто розповідати дорослим про нові онлайн-знайомства, використовувати офіційні ресурси для отримання і перевірки інформації та уникати відвідування сайтів із сумнівним змістом.
У разі отримання інформації про вербування необхідно повідомити поліцію за номером 102 або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Як підкреслили у Нацполіції, зазначені злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання, навіть довічне позбавлення волі.
Зокрема злочини, вчинені за ст. 111 ККУ (державна зрада), караються позбавленням волі на 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
За ст. 113 ККУ (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану) передбачене позбавлення волі на 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 194 ККУ (умисне знищення або пошкодження майна), можна отримати до 10 років позбавлення волі.
Як передає Укрінформ, за інформацією уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, Росія вербує українських дітей для підпалювання автотранспорту військовослужбовців ЗСУ, пропонуючи за це винагороду у кілька тисяч доларів.