Україна й МКС паралельно розслідують російську атаку 8 липня - генпрокурор розповів деталі
Про це він розповів в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі.
“Я надав інформацію щодо масованих атак на українські мирні міста, про кількість постраждалих цивільних та зруйновану інфраструктуру, зокрема про “Охматдит” - найбільшу дитячу лікарню в Україні, яка була пошкоджена внаслідок атаки. Я проінформував про те, що ми будемо надавати всю цю інформацію та докази команді МКС, яка працює в Україні. Ми домовились щодо подальшого отримання цих доказів стороною МКС”, - сказав він.
За його словами, наразі було зареєстровано кримінальне провадження, досудове розслідування проводить Служба безпеки України та Офіс Генпрокурора.
“Ми почали збирати докази одразу після ударів. Наразі проводяться експертизи та відповідні слідчі дії. Прокурори та слідчі документують наслідки злочинів, отримують свідчення від свідків та потерпілих. Зібрана доказова база буде передана до команди МКС. За схожим принципом ми взаємодіємо по інших провадженнях, що стосуються воєнних злочинів РФ”, - додав Костін.
Генеральний прокурор підкреслив, що розслідування МКС здійснюється паралельно до національного розслідування, завдяки чому сторони можуть обмінюватися інформацією щодо провадження та доповнювати зібрану доказову базу.
“Розслідування МКС йтиме паралельно з нашим, національним розслідуванням. Це нормальна практика, якої ми притримуємося в нашій співпраці. Це дає нам можливість в будь-який момент додати до того провадження МКС будь-яку необхідну інформацію та зібрані докази”, - зазначив він.
Команди Офісу Генпрокурора та Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду співпрацюють в щоденному режимі по кількох основних напрямах щодо розслідування міжнародних злочинів РФ, резюмував Генпрокурор.
Як повідомляв Укрінформ, під час масованої російської ракетної атаки 8 липня постраждали Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Краматорськ і Словʼянськ. Було випущено понад 40 ракет різних типів. Пошкоджені житлові будинки, інфраструктура та дитяча лікарня.