Військове меморіальне кладовище: пояснили, як обрали переможця резонансного тендеру
На цьому наголосив заступник директора ДУ “НВМК” Ярослав Старущенко на пресконференції, коментуючи перемогу консорціуму "Білдінг ЮА" у тендері, передає кореспондент Укрінформу.
«Тендер був відкритим і тривав досить довго. В результаті на тендер подалася одна компанія, а точніше група компаній, весь сукупний досвід яких може використовуватись у реалізації даного проєкту. Вимогами, зокрема, були наявність асфальтових заводів, фінансова спроможність і проведення аналогічних будівельних робіт національного значення за попередні три роки. Також з огляду на те, що в нашому проєкті використано багато природного каменю - граніту, однією з умов була наявність договору з кар’єром на безперебійне постачання граніту. Після оголошення таких вимог було створено цей консорціум», - сказав Старущенко.
Представник «Білдінг ЮА» Олександр Ісаєв розповів, що одна з компаній консорціуму, «Євроелітбуд», має досвід будівництва національного масштабу.
«У нашої компанії був досвід аналогічних робіт на об’єкті Національний музей жертв Голодомору України. Я працював як керівник проєкту в 2019-22 роках на цьому об’єкті. У компанії є досвід у будівництві і виготовленні конструкцій у таких масштабних проєктах. І розуміючи, що одній компанії це буде зробити складно або неможливо, було вирішено звернутися до однодумців і взяти участь у цьому проєкті», - сказав Ісаєв.
Засновниками консорціуму «Білдінг ЮА» є три підприємства: «Євроелітбуд» (Одеса), «Акам» (Дніпро), ПАТ «Броварське шляхово-будівельне управління № 50» (Київська область).
Деякі ЗМІ, посилаючись на дані аналітичної системи Youcontrol, звертали увагу на те, що консорціум «Білдінг ЮА» створено наступного дня після оголошення тендера.
На сторінці НВМК у Фейсбуці повідомляється, що 1 серпня на ProZorro переможцем тендеру на будівництво першої черги Національного військового меморіального кладовища став консорціум “Білдінг ЮА” з Києва з пропозицією у розмірі 1,75 млрд грн.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 8 грудня 2023 року ухвалила закон щодо забезпечення створення та експлуатації Національного військово-меморіального кладовища.
Національне військове меморіальне кладовище – загальнонаціональне місце вшанування та увічнення пам’яті загиблих (померлих) захисників і захисниць України.
Фото: Міністерство у справах ветеранів