Предмет «Захист України» старшокласники і старшокласниці вивчатимуть разом - Зеленська
Про це у Телеграмі написала дружина Президента Олена Зеленська, передає Укрінформ.
За її словами, це ще один гідний крок до зменшення гендерних стереотипів в українській освіті.
“Розподіл за статтю нещодавно скасували, натомість учнів розподілятимуть за кількістю – від 8 до 15 у кожній групі. Навчатимуться вони не раз на тиждень у межах уроку, а раз на місяць, проте цілий день”, - зауважила перша леді.
Вона підкреслила, що оновлена програма предмета тепер максимально наближена до реалій воєнного часу.
Діти вивчатимуть домедичну допомогу й тактичну медицину, навички керування безпілотниками, радіозв’язок тощо.
Дуже важливо, наголосила Зеленська, що опановуватимуть також навички, які допоможуть розвинути емоційну стійкість і вміння діяти в екстремальних ситуаціях.
Як зауважила дружина Президента, держава вже виділила кошти на створення спеціальних навчальних осередків у громадах: туди закуплять інтерактивне обладнання, симулятори тощо. У невеликих групах діти зможуть краще зосередитися на практичних навичках, які в умовах повномасштабного вторгнення буквально рятують життя.
“Вітаю це рішення Міністерства освіти і науки України. Адже очевидно, що нині й чоловіки, і жінки однаково гідно захищають нашу країну на фронті, однаково мужньо змагаються за нашу свободу. Тож упередження, буцімто захист України – лише “чоловіча справа”, а медична допомога – “жіноча”, варто лишити в минулому”, - акцентувала Зеленська.
Вона підкреслила, що в умовах сусідства з країною-терористом молоде покоління має навчитися дбати про власну безпеку з раннього віку, зі школи. Щоб уміти захистити своє життя й за потреби допомогти постраждалим від агресії.
“На жаль, така наша реальність. Приймаємо її гідно”, - констатувала перша леді..
Як повідомлялося, за інформацією Міністерства освіти та науки, програма “Захист України” спрямована як на формування патріотичної свідомості та системи цінностей, так і на розвиток практичних навичок для збереження життя. Її особливість — єдиний зміст для всіх учнів і учениць, незалежно від статі, що забезпечує рівні можливості в набутті важливих навичок.
Фото: Руслан Кравченко - голова Київської ОДА