Закон про заборону російської церкви підтримують 80% українців

Закон про заборону російської церкви підтримують 80% українців

Опитування
Укрінформ
Абсолютна більшість українців – 80% – підтримують схвалення закону про заборону діяльності в Україні окремих релігійних організацій, пов’язаних із Росією.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) 20 вересня – 3 жовтня 2024 року.

«Абсолютна більшість українців – 80% – підтримують схвалення цього закону. Не підтримують – 16%, а ще 4% не визначилися із своєю думкою», – йдеться у повідомленні.

За даними КМІС, хоча на заході і в центрі підтримка закону трохи вища, але фактично у всіх регіонах переважна більшість українців підтримують ухвалений документ (від 71% на сході до 83% на заході).

Читайте також: Британський юрист: РПЦ - частина російської воєнної машини

Як повідомляв Укрінформ, уряд у січні 2023 року зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 8371 щодо заборони в Україні окремих релігійних організацій, згідно з яким може бути припинена діяльність Української православної церкви Московського патріархату. Верховна Рада 19 жовтня 2023 року ухвалила його в першому читанні.

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій 17 серпня цього року заявила, що підтримує законодавчу ініціативу щодо заборони в Україні діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.

20 серпня 2024 року Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» (проєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій № 8371), що забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних з Російською Федерацією, на території України.

24 серпня Президент Володимир Зеленський підписав цей документ.

Київський міжнародний інститут соціології провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого за власною ініціативою додав запитання про релігійну самоідентифікацію населення, а один із замовників додав запитання про ставлення до створення єдиної Православної церкви і до Закону про заборону окремих релігійних організацій. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія) було опитано 2004 респонденти. Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, що контролювалася урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%; 2,5% – для показників, близьких до 25%; 1,7% – для показників, близьких до 10%; 1,3% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Загалом у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-