Очільників МСЕК не допустять до роботи у новій системі лікарських комісій - МОЗ

Очільників МСЕК не допустять до роботи у новій системі лікарських комісій - МОЗ

Укрінформ
Люди, які зараз очолюють медико-соціальні експертні комісії, не будуть допущені до позицій в оновленій системі лікарських комісій.

Як передає Укрінформ, про це Суспільному повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.

«Інші лікарі, які зараз працюють у МСЕК, зможуть податися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов. Основним критерієм, за яким їх відбиратимуть, буде ведення лікарської практики», - ідеться у повідомленні.

Як пояснили у МОЗ, ця зміна є необхідною, аби експертизу проводили лікарі, що мають актуальний рівень медичних знань.

Справи, які уже прийняті на експертизу до МСЕК, передадуть у нові комісії зі збереженням черги розгляду.

Рішення, які МСЕК ухвалить до 31 грудня, будуть чинними.

Переглядатимуться лише ті справи, за якими правоохоронці проводять розслідування, або за якими законодавці визначать категорії для перегляду відповідно до останнього рішення Ради національної безпеки і оборони України.

Як повідомляв Укрінформ, 22 жовтня Президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО по ситуації з медико-соціальними експертними комісіями і зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності.

Читайте також: У керівників МСЕК можна конфіскувати гроші, вилучені під час обшуків - голова Верховного Суду

Серед іншого, на цьому засіданні РНБО було обговорено і ситуацію в органах прокуратури України. За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.

Рішенням РНБО медико-соціальні експертні комісії будуть ліквідовані з 31 грудня цього року.

Зеленський підписав указ "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів", яким увів у дію рішення РНБО.

На виконання рішення РНБО МОЗ вирішив ліквідувати Центральну МСЕК до 27 жовтня. За даними МОЗ в Україні наразі є понад 350 МСЕК, у яких працює близько 1200 лікарів.

Функції центральної МСЕК виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

29 жовтня Верховна Рада підтримала у в цілому закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.

Фото

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-