З початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули 57 журналістів

З початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули 57 журналістів

Укрінформ
Відповідно до даних Офісу генерального прокурора, в Україні з 24 лютого 2022 року загинуло 57 українських журналістів, з них 8 були міжнародними журналістами.

Про це на брифінгу поінформував начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій ОГП Олексій Бонюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Спеціалізований департамент, який був створений в ОГП, займається процесуальним керівництвом розслідування воєнних злочинів, вчинених РФ, і він веде і всі ці провадження, які стосуються журналістів. Вони всі належним чином вивчаються. На жаль, ми маємо 107 (цих — ред.) проваджень, і ми фіксуємо, що вже (з початку повномасштабної війни — ред.) загинуло 57 журналістів, з них 8 — міжнародних журналістів», - поінформував він.

За його даними, починаючи з 24 лютого 2022 року, 45 журналістів отримали поранення, з яких 25 — це міжнародні журналісти, 20 журналістів були незаконно затримані або позбавлені волі, 1 журналіст перебуває у полоні, 1 журналіст зник безвісти.

«Це — матеріали офіційних розслідувань. Це те, що зараз лежить в основі конкретних проваджень. Тому вкрай важливо, щоб ми дізнавалися і про інші факти, які будуть належним чином теж розслідуватися», - запевнив представник ОГП.

Бонюк додав, що певні провадження слухаються і в суді.

«Зараз у нас вже є низка вироків. У нас є 4 обвинувальні акти щодо 9 осіб у порядку спеціального провадження. І з цих 9 осіб було засуджено вже 3 особи: 1 особу — до 9 років позбавлення волі, 2 осіб — до 12 років позбавлення волі», - сказав він.

Представник Офісу генпрокурора зазначив, що невоєнні злочини проти журналістів теж знаходяться у них на контролі.

Водночас керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації Катерина Дячук зауважила, що цьогоріч РФ активізувала свої погрози щодо медіа. Зокрема, РФ знову обстрілює телевежі. Також експерт згадала про погрози терактами. «Їх отримали не тільки медійники, а і інші структури. Але багато медійників отримали персональні погрози, і ми знаємо, що це пов’язано саме з певними журналістками... через їхні розслідування. Ці випадки фіксуються і надалі. Щомісяця ми фіксуємо десь близько 20+ таких випадків», - заявила Дячук.

Крім того, вона згадала про злочини проти журналістів, які вчиняють українські громадяни. За словами Дячук, якщо на початку повномасштабного вторгнення кількість їх упала до нуля, то зараз фіксується певна активність. Ідеться переважно про перешкоджання діяльності журналістів у регіонах або проблеми з доступом до інформації, з відповідями на запити тощо.

Читайте також: ЗСУ оновили рекомендації журналістам щодо роботи в умовах воєнного стану

Як повідомлялося, 2 листопада Європейська служба зовнішніх дій оприлюднила заяву, у якій зазначається, що журналісти, які виконують свій обов’язок у зонах бойових дій, є цивільними особами, тож міжнародне законодавство визнає навмисні атаки проти них воєнним злочином.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-