За час війни на лікування до Європи евакуювали понад 5,5 тисячі українців

За час війни на лікування до Європи евакуювали понад 5,5 тисячі українців

Укрінформ
Від початку повномасштабної війни на лікування до Європи евакуювали понад 5,5 тисячі українців.

Про це у Фейсбуці повідомило Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

"Від початку повномасштабної війни така медична евакуація до закордонних клінік здійснюється майже щотижня. За цей час спеціалізованим медичним транспортом на лікування доставлені 5560 пацієнтів. Серед евакуйованих - 739 дітей з онкологічними захворюваннями", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що евакуаційні рейси безоплатні для пацієнтів. Їх організують завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн і численних партнерів.

Витрати на лікування покривають уряди країн-учасниць програми Medevac, які приймають українських постраждалих. Це майже 30 країн: Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Данія, Франція, Швеція, Австрія, Латвія тощо.

На лікування за кордон направляють дорослих і дітей, які зазнали поранення внаслідок обстрілів, мають онкологічні або рідкісні захворювання, а також військових, які потребують спеціалізованої допомоги.

Скеровувати пацієнта на закордонне лікування може лікар, який визначає відповідність критеріям і оформляє необхідну документацію.

Подати заявку на медевакуацію можна у кілька способів: через обласний департамент охорони здоров’я; через сайт МОЗ; через командування Медичних сил України (для військових).

Читайте також: Зеленський відвідав поранених бійців у госпіталі в Сумах

Тривалість лікування визначається індивідуально залежно від стану пацієнта, прогресу у відновленні та результатів терапії.

Як повідомлялося, Німеччина станом на середину вересня прийняла на лікування 1173 важкопоранених і травмованих українських військових і цивільних осіб.

Норвегія продовжила програму медичної евакуації поранених українців до квітня 2025 року і виділяє на неї 100 млн крон (близько €8,7 мільйона).

Фото: МОЗ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-