Європарламенту представили ініціативу Зеленського щодо повернення українських дітей

Європарламенту представили ініціативу Зеленського щодо повернення українських дітей

Фото
Укрінформ
Радниця керівника Офісу Президента Дарія Зарівна презентувала у Європейському парламенті ініціативу глави Української держави Bring Kids Back UA.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

Також Зарівна презентувала напрацювання Міжнародної експертної групи, співголовами якої є керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і директорка Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів леді Гелена Кеннеді. Представлені були рекомендації другої Білої книги.

Під час присвяченої цьому конференції «Примусові переміщення та депортація українських дітей: поточна ситуація та заклик до колективних дій» із відеозверненням виступив Єрмак.

«Кожна історія дитини нагадує про нагальну потребу не лише її знаходження та повернення додому, а й захисту цінностей спільноти, гідності та справедливості, які є основою Європейського Союзу. Якщо діти мають силу протистояти агресору, ми повинні бути такими ж сміливими», – зазначив він.

Президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила про повну підтримку ініціативи Володимира Зеленського Bring Kids Back UA з боку ЄП.

«Війна Росії проти України є викликом для міжнародних норм та моральної відповідальності. Злочинне переміщення українських дітей є одним із найбільш шокуючих порушень, що вимагає швидкої реакції», – наголосила вона.

Співголова Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA леді Гелена Кеннеді розповіла про висновки та рекомендації першої Білої книги «Захист дітей від примусових переміщень та депортації».

Читайте також: Лубінець закликав міжнародну спільноту створити постійний орган із питань повернення українських дітей

«Росія почала масове вивезення українських дітей з окупованих територій за декілька днів до початку повномасштабного вторгнення. Це не було порятунком із зони бойових дій, як заявляла Росія, це було щось зовсім інше. Це була депортація», – підкреслила вона.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець окремо наголосив на тому, що на тимчасово окупованих територіях України країна-агресорка впроваджує політику знищення української ідентичності, передусім спрямовану на дітей та підлітків.

Зарівна, яка є операційною директоркою Bring Kids Back UA, презентувала рекомендації другої Білої книги «Реінтеграція дітей, які пережили депортацію та примусове переміщення: міжнародні стандарти та найкращі практики для України».

«Повернення дітей додому – це лише початок їх реінтеграції та відновлення прав. Діти потребують нашої підтримки, щоб зцілитися та відновити своє життя в безпечному середовищі відповідно до найкращих міжнародних стандартів», – зазначила Зарівна.

Крім того, Україна представила підсумки Міністерської конференції з людського виміру Формули миру, яка відбулася в Канаді 30–31 жовтня: Спільне комюніке та Монреальські зобов’язання, що мають сприяти поверненню всіх полонених і депортованих українців.

Також у межах цих заходів у Брюсселі Зарівна, Кеннеді та віцепрезидентка Європарламенту Піна Пічерно відкрили виставку Bring Kids Back UA – «Втрачене дитинство». На світлинах українського фотографа Романа Пашковського – очі дітей, яких вдалося повернути додому після депортації. Також на виставці представлені їхні малюнки та історії.

Як повідомляв Укрінформ, 3 листопада Президент України Володимир Зеленський звернувся до партнерів щодо повернення українських дітей, яких вивезли з тимчасово окупованих територій до Росії.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-