У Києві провели акцію, присвячену 1000 днів боротьби українців за свободу та незалежність
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У міністерстві зазначили, що подія об’єднала представників уряду, медіа, духовенства, щоб вшанувати пам’ять героїв, які віддали життя за Україну, та висловити вдячність тим, хто продовжує боротьбу.
Біля "Батьківщини-матері" у Києві запалили 1000 свічок / Фото: Сергій Чузавков. УкрінформАкція розпочалася із запалення свічок пам’яті, що стали символом незламності та сили духу українського народу.
Під час заходу також відбулася спільна «Молитва за Перемогу України над агресором», яку прочитав військовий капелан отець Дмитро Присяжний.
Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький під час промови підкреслив, що 1000 днів — це не просто цифра, це 1000 днів боротьби, звитяги, незламності й жертовності.
«Сьогоднішня акція “Запали вогонь” — це не просто свічка пам’яті. Це вогонь памʼяті за тими, хто віддав своє життя. Вогонь за тими, хто віддавав своє життя ось уже тисячоліття у боротьбі за незалежність України. У сьогоднішньому зверненні Президента до Верховної Ради він говорив про єдність, звитягу, єдність у молитві, єдність у подумах, єдність у вірі, єдність у тому, як сказав дорогий капелан — Крим, Донецьк, Луганськ будуть разом з Карпатами, разом з Києвом. Ми боремося, як було сказано не один раз, у часи тих, хто виборював нашу незалежність не лише за нашу свободу», - додав він.
Також Точицький зауважив, «ми боремося за ті принципи, які відстоювали наші співвітчизники і на Майдані, які відстоювали наші співвітчизники у боротьбі за Донецьк і Луганськ. Ми з вами боремося і переможемо, хто б що не шукав у тих подумах, яких немає. Подуми у нас одні ми маємо бути єдиними для того, щоб перемогти і ми переможемо».
В МКСК нагадали, що нещодавно президент Латвії Едґарс Рінкевічс, спікерка Сейму Дайґа Мієріня, прем’єр-міністерка Евіка Сіліня й міністерка закордонних справ Байба Браже закликали латвійців ушанувати 19 листопада пам’ять загиблих унаслідок вторгнення РФ хвилиною мовчання й запалити свічки.
Ідею підтримав та долучився «Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».
«Сьогодні ми всі є учасниками акції “Запали вогонь”. У тисячний день нашої боротьби, війни, яка триває вже понад 10 років, ми згадуємо про непоправні втрати нашого народу: кращих синів і доньок, безневинне цивільне населення, знищену інфраструктуру. І все це лише тому, що ми хочемо жити вільним, незалежним державним життям. Ми запалюємо вогонь нашої сили та віри в перемогу, вогонь незламного духу. Але передусім - це вогонь пам’яті за тих, хто віддав найдорожче - своє життя на вівтар свободи. Свободи, про яку мріяли покоління українців, і яку ми продовжуємо виборювати», - сказав генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.
Своєю чергою аташе з питань оборони першого рангу Латвійської Республіки в Україні Александрс Холманов наголосив: «1000 днів боротьби, страждань і втрат — як серед українських громадян, так і військових. Сьогодні ми пам’ятаємо тих, хто захищав, захищає і буде захищати Україну, її території та громадян, зокрема дітей. Ви бороните не лише Україну — ви стоїте на захисті всього демократичного світу: Європи, країн Балтії та інших, на які агресор намагається впливати своєю імперіалістичною агресією».
«Ми бачимо цю боротьбу, як сказав президент Латвії, і мотивуємо інші країни, які, можливо, раніше не брали активної участі у підтримці України. Ми переконані, що всі країни мають допомагати вашій державі, щоб здолати зло й агресію. Латвія підтримує і буде продовжувати підтримувати Україну. Разом до перемоги», - додав він.
Наприкінці акції «Запали вогонь» прозвучали українські пісні у виконанні Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних сил України.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 19 листопада 2024 року, виповнилося 1000 днів від повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну, яке стало продовженням окупації Автономної Республіки Крим в лютому 2014 року та захоплення частини Донецької і Луганської областей навесні того ж року.