Росія свідомо не створює змішані медкомісії для обміну полоненими - Лубінець

Росія свідомо не створює змішані медкомісії для обміну полоненими - Лубінець

Укрінформ
Російська сторона свідомо не створює змішані медичні комісії, які мають інспектувати стан здоров’я полонених і відправляти важкохворих та важкопоранених під опіку третьої країни або репатріювати.

На цьому наголосив під час пресконференції уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Говорячи про змішані медкомісії, омбудсмен зазначив, що в України у цьому зв'язку немає проблем із партнерами.

“У нас є офіційно одна країна, яка напряму нам допомагає у питанні повернення українських військовополонених, - це ОАЕ. Щодо спілкування з цією країною, як і з іншими, у питанні проведення… додаткової комунікації з РФ, у питанні створення змішаних медкомісій, ми це зробили. На жаль, росіяни, на мій погляд, свідомо не хочуть цього робити”, - сказав він.

За словами Лубінця, якщо у Росії створять змішані медкомісії, то далі вони мають допустити ці комісії до всіх українських військовополонених, зафіксувати, хто підпадає під визначення "важкопоранений" відповідно до Женевських конвенцій.

“А після цього автоматично має стартувати процедура репатріації, без жодних умов. Це не обміни, це - прямо евакуація на територію України”, - пояснив уповноважений.

Проте, за його словами, Росія публічно та свідомо показує всьому світу, що не звертає уваги на Женевські конвенції.

Читайте також: Україна не долучає МКЧХ до процесу повернення військовополонених - Лубінець

Своєю чергою представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олег Гущин наголосив на тому, що третю Женевську конвенцію, де йдеться про поводження з військовополоненими, Україна виконує "дослівно". “Чому? Відповідь дуже проста - щоб не бути такими, як росіяни. Ми вже є частиною цивілізованого світу, і ми маємо працювати за законами цивілізованого світу”, - заявив Гущин.

Як повідомлялося, Україна влітку 2023 року створила змішану медкомісію, необхідну для повернення з полону тяжкохворих і тяжкопоранених захисників.

У змішані медкомісії мають входити троє лікарів: один - від країни, яка утримує військовополонених, і двоє - від нейтральних країн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-