В Україні запускають пілотний проєкт з підтримки ветеранів на первинній ланці меддопомоги

В Україні запускають пілотний проєкт з підтримки ветеранів на первинній ланці меддопомоги

Укрінформ
Міністерство охорони здоровʼя та Міністерство ветеранів та презентували пілотний проєкт для ветеранів з підтримки на первинній ланці медичної допомоги.

Як повідомив на презентації проєкту міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, проєкт стартує з 2025 року, передає кореспондент Укрінформу.

«Верховна Рада ухвалила бюджет, передбачений окремий пілотний проєкт, обирається пілотний регіон, ми починаємо його впроваджувати, далі будемо коригувати сервіси, які будуть надаватися сімейними лікарями, будемо чути зворотній звʼязок від лікарів і пацієнтів. Пілотний проєкт в процесі буде змінюватися, щоб вийти на оптимальну послугу», - сказав Ляшко.

Як зазначив він, кошти на проєкт передбачені в бюджеті Міністерства з питань ветеранів, провайдером, через якого лікарям «первинки» буде надходити додаткова сума за супроводження ветерана, виступить НСЗУ.

Читайте також: В Україні близько 8 мільйонів людей не працюють і не шукають роботу - Мінекономіки

«Це пакет, який виведений за межі програми медичних гарантій, і є спеціалізованим. Буде доплата тим сімейним лікарям, у яких підписана декларація (з учасником бойових дій - ред.) і за якою НСЗУ і так оплачує (роботу лікаря первинки - ред.) в рамках капітаційної ставки. Але якщо особа - учасник бойових дій, є свідоцтво, до капітаційної ставки буде певна сума», - сказав Ляшко.

Він уточнив, що це не коефіцієнт, як у випадку з веденням на «первинці» людей похилого віку, або немовлят, а саме чітко визначена сума.

Наразі за його словами, триває розробка порядку використання коштів, які виділені на пілотний проєкт.

Зокрема на пілотний проєкт в бюджеті-2025 передбачено 226 млн грн, на кожного пацієнта-учасника бойових дій тариф складе 647 грн на рік для медзакладів первинної ланки на забезпечення надання допомоги ветеранам.

НСЗУ укладатиме з медзакладами договір на цей пакет до грудня 2025 року, медзаклади первинки таким чином матимуть два договори - договір на надання послуг первинної медичної допомоги та договір на надання розширених послуг для ветеранів.

Відповідно, як зазначив міністр, МОЗ та НСЗУ здійснюватимуть моніторинг проєкту.

Щоб учасники бойових дій могли скористатися розширеними послугами на первинній ланці, вони повинні мати укладену декларацію з сімейним лікарем медзакладу первинки, який має відповідний додатковий договір з НСЗУ.

Читайте також: Проєкт держбюджету-2025 передбачає ₴10,7 мільярда на ветеранську політику

Розширені послуги для ветеранів на первинній ланці меддопомоги передбачають: індивідуальний план обстеження та лікування, скринінг хронічних захворювань, розширену психологічну підтримку, доступ до своєчасних консультацій лікарів-спеціалістів, лікування травм опорно-рухового апарату, реабілітаційні заходи, лікування черепно-мозкових травм, неврологічних порушень, хронічного болю, підтримку в подоланні залежностей, консультування фахівцями із супроводу ветеранів.

Як зазначив Ляшко, також будуть передбачені патронажні візити сімейного лікаря.

«Коли довго немає звернень учасника бойових дій до сімейного лікаря, то сімейний лікар повинен приїхати, подивитися, що відбувається зі станом здоровʼя, провідати людину на місці. Бо часто є випадки, коли людина не звертається (по медичну допомогу - ред.), а потім ми вже бачимо такі порушення стану здоровʼя, які потребують довготривалого лікування або госпіталізації. Потрібно працювати превентивно, і наша мета обʼєднати всі сфери: і сімейних лікарів, і помічників ветеранів, і соціального працівника для того, щоб ми не упускали такі випадки», - сказав Ляшко.

Він додав, що буде розширено програму «Доступні ліки», включивши до неї додатковий перелік препаратів з Національного переліку ліків, які використовуються для амбулаторного лікування. Це за його словами, має встановити чіткий звʼязок пацієнт-лікар-рецепт-ліки і убезпечити ветеранів від самолікування.

Також, як зазначив Ляшко, триває спільна робота з Міністерством у справах ветеранів над тим, що у медичних закладах запрацювали ветеранські простори, де помічники ветеранів консультували учасників бойових дій щодо етапів лікування, реабілітації, подальших дій після виписки з медичного закладу, щодо того, які сервіси вони можуть отримати поза межами лікарні тощо.

Читайте також: Київщина отримає з держбюджету додатково понад ₴390 мільйонів для забезпечення житлом родин ветеранів

Як повідомляв Укрінформ, міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що у 2025 році для лікарів «первинки» збільшать капітаційну ставку, також буде розширена програма «Доступні ліки», в програму медичних гарантій увійдуть медзаклади НАМН, ДУС, університетські лікарні, і медичні заклади, які підпорядковуються МОЗ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-