Зеленська відвідала майстерню «Берегинь з Ірпеня», де плетуть захисні сітки для військових

Зеленська відвідала майстерню «Берегинь з Ірпеня», де плетуть захисні сітки для військових

Фото
Укрінформ
Дружина Президента України Олена Зеленська відвідала майстерню «Берегинь з Ірпеня», де волонтерки плетуть захисні сітки для українських військових.

Як передає Укрінформ, про це перша леді повідомила у Фейсбуці

«Сьогодні, у День волонтера, побувала в майстерні у «Берегинь з Ірпеня», аби привітати зі святом та подарувати інструменти для роботи. Волонтерки кажуть: у створенні захисту кожні руки важливі, бо що більше людей приходить, то більше сіток, а отже, безпеки для військових», - зазначила Зеленська.

За її словами, майже в кожному місті й містечку України та навіть за кордоном зараз є подібні волонтерські майстерні. «Тож якщо хтось іще не бував, дуже раджу знайти найближчу, допомогти в роботі й так відзначити День волонтера. Можливо, саме створені вами метри безпеки врятують чиєсь життя на фронті», - додала перша леді.

Дружина Президента розповіла, про волонтерок майстерні «Берегинь з Ірпеня», зокрема про 73-річну Світлану з Маріуполя, яка працювала на «Азовсталі». Коли почалося російське вторгнення, її, поранену, витягли з-під завалів рідного будинку, але чоловіка, на жаль, врятувати не вдалося.

Також Алевтина з Нової Каховки у березні 2022 року брала участь у ході проти окупації міста, а щоб поїхати від російської навали, подолала 16 блокпостів.

Волонтерка Олена двічі втрачала дім: у 2014-му була змушена через агресію Росії полишити Донецьк, а у 2022-му ледве виїхала з окупованого Маріуполя. Її син, у цивільному житті кухар, із літа 2022-го захищає Україну.

Читайте також: Втричі більше, ніж торік: Зеленська розповіла про підтримку ментального здоров’я на «первинці»

За словами Зеленської, стали на захист країни й сини волонтерок Анжели, Світлани та Тетяни.

«Усіх цих жінок об’єднує нині спільна справа – плетіння маскувальних сіток у ГО «Берегині з Ірпеня». Тут третина волонтерок – переселенки з Херсонської, Сумської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської областей та Криму. Більшість втратила житло на малих батьківщинах чи під час окупації Ірпеня, як-от пані Лариса», - підкреслила вона.

Як зауважила перша леді, після всього важкого досвіду та особистих випробувань ці жінки знаходять у собі сили кілька разів на тиждень, без зарплатні (зате часто – ще й після роботи) створювати захист для українських військових, буквально виплітаючи для них безпеку.

Читайте також: «Головна місія - евакуювати людей»: Історія волонтера, якого атакував ворожий дрон на Донеччині

«На червень 2024 року виготовили понад 32 тис. кв. м плетених та 171 тис. кв. м перфорованих сіток. Порахували навіть: разом це більше, ніж площа Ірпеня», - підсумувала дружина Президента.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні та світі у четвер, 5 грудня, відзначають Міжнародний день волонтера.

Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (такою є повна назва Дня волонтера) проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної асамблеї ООН 17 грудня 1985 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-