У Києві викрили шахраїв, які взяли у банках мільйонні кредити під «агробізнес»
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська прокуратура.
Прокурорами Голосіївської окружної прокуратури м. Києва повідомлено про підозру п’ятьом особам, які у складі організованої групи за підробленими документами заволоділи 29 мільйонами гривень банків та намагались заволодіти ще понад 60 млн (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 190 КК України).
Члени групи підшуковували агропідприємства, підробляли документи щодо наявності на їх балансі нерухомості та техніки, яку можна використати як заставу під час укладання кредитних договорів.
Далі зловмисники звертались до різних банків, надаючи підроблені документи фінансової звітності товариства, договори оренди приміщень, інші документи, що видають їх за надійних позичальників, та просили надати їм кредит.
Організувала злочинну схему 46-річна жителька Рівного, залучивши до неї чотирьох співучасників віком від 25 до 54 років. Протягом 2021-2024 років вони за попередньою змовою між собою та чітко розподіленими ролями, з метою отримання кредитів, видавали себе за успішних агробізнесменів.
Так, двоє учасників шахрайства вели перемовини з банками, представляючись керівниками вигаданих агропідприємств, ще один – показував заставне майно, яким начебто володіли ці підприємці, четвертий спільник підвозив їм підроблені документи.
На засіданні кредитних комітетів «агробізнесмени» удавали із себе представників успішного агропромислового бізнесу та у результаті їм вдалось отримати кредитів на загальну суму 29 мільйонів гривень (4 мільйони у приватному банку, 25 – у державному).
При останній спробі отримати позику у 25 млн гривень та ошукати приватний банк шахраям завадили правоохоронці, затримавши їх на гарячому.
Загалом за кілька років псевдобізнесмени намагались заволодіти понад 60 млн гривень.
Наразі усім п’ятьом учасникам організованої групи повідомлено про підозри.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Як повідомляв Укрінформ, тернополянка через шахраїв втратила 258 тисяч гривень, купуючи авто для ЗСУ.