Психолог радить «поважати кордони» при спілкуванні з колишніми полоненими
Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив психолог та волонтер Володимир Багненко.
«Люди не вміють проявляти турботу і свою цікавість вивантажують на тебе. Нам треба вчитися проявляти емпатію. Можна спитати: "Слухай, мені не все одно, що з тобою, можна я запитаю про твій будинок?". Ти тоді можеш сказати "так" або "ні, це для мене важка тема". Але люди так не роблять, вони питають: "А що там у твій будинок, прилетіло чи ні"?» – розповідає Багненко.
За його словами, так само для звільнених із полону важлива максимальна повага до їхніх кордонів. На переконання Багненка, важливо також не героїзувати їх, бо це жахливий тягар, і друге – не жаліти. «Має бути щось посередині – рівне до рівного, поважне ставлення. Не хочеш – не треба, я поважаю твій вибір, але я тут, біля тебе – коли захочеш, то приходь», – вважає він.
Водночас психолог наголосив, що важливо вчитися ставити кордони, це те, чого можна навчитися у будь-якому віці.
Він також переконаний, що цивільним необхідно демонструвати вдячність до військових, яких вони зустрічають будь-де в публічному просторі – так ми не лише підтримуємо військового, а й зменшуємо прірву, яка є між військовими і цивільними.
Як повідомляв Укрінформ, у листопаді Міністерство охорони здоровʼя та Міністерство ветеранів та презентували пілотний проєкт для ветеранів з підтримки на первинній ланці медичної допомоги.