У ТЦК або через «Дію»: у ЗСУ роз’яснили, як правильно оформити бронювання

У ТЦК або через «Дію»: у ЗСУ роз’яснили, як правильно оформити бронювання

Укрінформ
У Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично з’являється лише те бронювання працівника, що оформлене через портал "Дія", за інших умов слід додатково звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

На цьому Сухопутні війська Збройних сил України наголосили у Фейсбуці у зв'язку з маніпулюванням темою мобілізації заброньованих, передає Укрінформ.

У зв’язку з поширенням маніпулятивної інформації щодо мобілізації заброньованих працівників Сухопутні війська звернулись до керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, а також до заброньованих працівників:

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації, які здійснюють бронювання військовозобов’язаних, зобов’язані оформити в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації особам, заброньованим у визначеному Кабінетом міністрів порядку. Це передбачено частиною 3 статті 25 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та воєнного часу затверджений постановою Кабміну від 27 січня 2023 року №76 (у редакції постанови від 22 листопада 2024 р. №1332).

Згідно з постановою, після формування та підписання списку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал "Дія") переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на час дії відстрочки засобами Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється автоматично.

Бронювання, оформлені без використання засобів порталу "Дія", не з’являються в ЄДРПВР. У такому разі для зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік повідомлення про бронювання мають бути подані до ТЦК та СП, у якому особа перебуває на військовому обліку.

Читайте також: Підприємства ЖКГ просять уряд переглянути підхід до бронювання працівників галузі

Наголошується, що без наявності повідомлення про бронювання ТЦК не має підстав для внесення даних про бронювання у Єдиний держреєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

У разі відсутності у вказаному реєстрі інформації про бронювання працівника відповідальні особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій мають звернутися до ТЦК, у якому заброньований перебуває на військовому обліку.

Як повідомлялося, у мережі з'явилася інформація про випадки, коли військовозобов’язаних, які мають бронювання та підтвердження цьому в паперовому форматі, затримували і доправляли до ТЦК, а після – до військової частини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-