На українських курортах з початку року відпочили більш як 100 тисяч військових
Про це в Івано-Франківську, де відкрився форум «Туристичні міста та регіони. Підсумки трьох років кризового управління сферою гостинності», повідомила голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів, передає кореспондент Укрінформу.
«Більше 100 тисяч військових упродовж цього року відпочили на українських курортах», - зазначила Олеськів.
Вона зауважила, що одним із головних місць відпочинку для військових та їхніх родин стали курорти в західних областях України, які знаходяться далі від лінії фронту та бойових дій.
«Військовим надаються програми як безкоштовні, так і зі знижками. Це саме те, що дозволяє нашим воїнам продовжувати боротись, відновивши свої сили і провівши час із родинами», - додала очільниця Держагентства.
Також вона зазначила, що нині фахівці працюють над постановою уряду, яка врегульовуватиме питання доступності в туристичній сфері. Йдеться про критерії доступності, які офіційно стануть частиною єдиного реєстру всіх об’єктів туристичної інфраструктури.
Такі об’єкти будуть внесені у карту доступності, яку вже розробили і презентують в Україні.
«На жаль, у нас щодня збільшується кількість військових з інвалідністю. І ми зобов’язані забезпечити для них повноцінне життя, до якого вони зможуть повернутись», - переконана Мар’яна Олеськів.
Зазначалося, що найбільшим викликом для створення доступності на об’єктах туристичної інфраструктури є відсутність державних коштів у час війни. Тому нині фахівці шукають для роботи у цьому напрямку співпрацю з приватним сектором та донорськими організаціями. Припускають, що за 5-10 років безперервної роботи в Україні можна буде забезпечити доступність для людей з обмеженими можливостями до головних курортів та найбільших туристичних маршрутів.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні презентували проєкти для впровадження безбар'єрності в архітектурі та міському плануванні.