Від е-послуг - до оборонних технологій: Мінцифри назвало головні досягнення 2024 року

Від е-послуг - до оборонних технологій: Мінцифри назвало головні досягнення 2024 року

Укрінформ
Міністерство цифрової трансформації підбило підсумки роботи за 2024 рік, відзначивши досягнення у сферах цифрових послуг, освіти та оборонних технологій.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство цифрової трансформації повідомило на своєму сайті

«Мінцифри виповнилося 5 років. За цей час сфера нашої діяльності вийшла за межі запуску цифрових послуг. Ми почали формувати полісі у сфері дефенс-тек, відкрили ринок дронів, РЕБ, роботів, трансформуємо систему освіти тощо. Паралельно займаємося нашими ключовими проєктами — розвитком ІТ-сфери, телекому, Дія.Бізнес, Дія.Освіта. Наша команда перейшла на систему управління OKR, завдяки чому підвищили ефективність Мінцифри в 10 разів. За 2024 рік ми встигли реалізувати десятки проєктів та ініціатив. А плани на наступний рік ще амбітніші», — зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зазначається, що Україна посіла п’яте місце в рейтингу Online Service Index, піднявшись на 97 позицій із 2018 року. Рейтинг складено в межах міжнародного дослідження цифровізації 193 країн світу — E-Government Development Index від ООН.

Читайте також: Цифровізація соціальних послуг: Міністерство посилює співпрацю із Всесвітньою продовольчою програмою

За даними міністерства, кількість користувачів застосунку Дія сягнула 21,8 мільйона. У ньому додали нові документи та послуги, зокрема освітні документи, посвідчення ветерана та комплексні сервіси для бізнесу.

У Мінцифри також повідомили, що до оборонного кластеру Brave1 вже долучилося понад 3200 технологічних розробок, серед яких дрони, наземна робототехніка, системи радіоелектронної боротьби та зв'язку. Більш як 230 із цих розробок вже відповідають стандартам НАТО. Цього року вперше було надано гранти розробникам ракет, а загальна сума підтримки інноваційних проєктів перевищила 1,3 мільярда гривень.

«Дія.Бізнес перезапустив портал: тут з’явилися нові розділи, якими скористались вже 300+ тисяч людей. +1 новий центр Дія.Бізнес в Івано-Франківську. Тепер їх 15, включно з офісом у Варшаві. Сума підписаних експортних контрактів після участі в міжнародних торгових заходах становила 426,5 млн гривень, а сума виданих / залучених грантових коштів від мережі центрів Дія.Бізнес — 123,4 млн гривень» - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Цифровізація в Міноборони: для управління тиловими потребами поширюватимуть DOT-Chain

Крім того, 809 населених пунктів отримали додаткове покриття мобільним інтернетом, а понад 4,2 мільйона українців тепер користуються технологією xPON для стабільного інтернету під час знеструмлень.

«Крім того, почали підготовку до запуску 5G: перші тести заплановані у Львові влітку 2025 року», - додали в Мінцифри.

Як повідомляв Укрінформ, Україна втретє поспіль увійшла до трійки рейтингу Open Data Maturity з показником відкритості даних у 97%.  

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-