
Голова Військового комітету НАТО назвав переваги ЗСУ, які видно на полі бою
Як передає Укрінформ, про це заявив очільник Військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне в інтервʼю РБК-Україна.
Він нагадав, що з 1990-х років НАТО та Україна розвивали міцне партнерство. Українські військові брали участь в операціях та місіях НАТО, проходили спільні навчання з союзниками, що допомогло покращити взаємосумісність із силами Альянсу.
Драгоне також зауважив, що підтримка через Комплексний пакет допомоги та інші ініціативи, такі як Робочий план військового комітету щодо України, спрямована на посилення обороноздатності України та впровадження реформ відповідно до стандартів НАТО.
“Під час війни Україна продемонструвала надзвичайну стійкість і адаптивність, ефективно інтегруючи озброєння, тактику та підготовку за стандартами НАТО. Хоча технічно та структурно українська армія ще не повністю відповідає всім вимогам Альянсу, її бойові успіхи, інноваційність та якість керівництва роблять її надзвичайно боєздатною силою, з якою НАТО може ще тісніше співпрацювати в майбутньому”, – сказав очільник Військового комітету НАТО.
Адмірал додав, що українські військові демонструють інноваційність на полі бою, допустивши, що Альянсу доведеться адаптувати свої стандарти в майбутньому.
Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Марк Рютте раніше зазначав, що союзники на саміті у Вашингтоні підтвердили незворотність шляху України до НАТО, але вони ніколи не говорили, що вступ має розглядатися як частина мирної угоди. Наразі, на думку США, Україна не має отримати членство в НАТО в рамках мирної угоди, але це може змінитися.