ЄСПЛ ухвалив торік 158 рішень щодо України - голова Верховного Суду

ЄСПЛ ухвалив торік 158 рішень щодо України - голова Верховного Суду

Укрінформ
Впродовж минулого року Європейський суд з прав людини ухвалив 158 рішень щодо України.

Про це заявив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко під час презентації українськомовної версії платформи обміну знаннями ЄСПЛ, передає кореспондент Укрінформ.

"Європейський суд з прав людини працює достатньо ефективно. Ви знаєте, що тільки щодо України у 2024 році ухвалено 158 рішень", - розповів Кравченко.

За його словами, Система українськомовної версії платформи обміну знаннями Європейського суду з прав людини активно оновлюватиметься. "Таким чином, ми зможемо вивчати не тільки вже ухвалені рішення ЄСПЛ, але й бути в курсі подій. Буквально за кілька тижнів від прийняття рішень. (До платформи буде додано переклад рішення ЄСПЛ українською мовою - ред.). Я вважаю це дуже важливим, адже ми бачили проблему, зокрема і по Україні, коли (йдеться - ред.) про рішення ЄСПЛ щодо подій, які відбувались там 10 чи 15 років тому. А коли ми говоримо про принцип відповідальності за дотримання прав людини національними системами, дуже важливо, щоб наші кроки були сучасними. Адже країна та законодавство змінюються", - додав голова ВС.

За його словами, українськомовна версія Платформи обміну знаннями з ЄСПЛ допоможе рішенням національних судів бути чіткими та зрозумілими.

"Дуже сподіваємося, що користь від використання платформи буде великою для всієї правової спільноти. Мета в нас одна - забезпечення дотримання прав людини, забезпечення принципу верховенства права. А також забезпечення того, щоб рішення національних судів були чіткими і зрозумілими", - додав він.

Читайте також: Голова Верховного Суду пояснив потребу в платформі офіційного перекладу рішень ЄСПЛ українською мовою

Як повідомляв Укрінформ, у 2020 році сайт Європейського суду з прав людини запустив україномовний інтерфейс у розділі «пошук».

27 лютого 2025 року Європейський суд з прав людини та Верховний Суд втілили спільний проєкт щодо покращення доступності знань про практику ЄСПЛ, запустивши українськомовну версію Платформи обміну знаннями Європейського суду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: